Esat.lt facebook'e



Kaip atpažinti melą?

Kaip atpažinti melą? - melas - viena iš ydų. Ją turi galima sakyt visi, vadinasi, meluoja visi. Vieni - dažniau bei suktai. Kiti - ypač retai, truputį pagražindami savo istorijas. Aišku su kiekvienu melu galima kovoti. Kuris melas yra priešas, galit nuspręsti tik Jūs patys. Pirmasis Jūsų ginklas, tai sugebėjimas jį atpažinti.

Keista, tačiau pirmasis vaiko melas tėvus turėtų džiuginti, mat sukurpęs nebūtą istoriją vaikas parodo, kad pasiekė aukštesnę išsivystymo pakopą. Kai vaikas meluoja, supranta, kad niekas negali žinoti, kokios mintys gimsta jo galvoje, vadinasi, jis yra individas. Taigi pirmasis vaiko melas yra jo savarankiškumo triumfas. Bet vėliau tėvams šią pergalę būtina paversti pamoka ir išugdyti savo atžalai supratimą, kad:


Melo kojos trumpos



Apie melagius ir varganą jų likimą prirašyta pasakų, prikurta filmų ir spektaklių. Deja, pamokančios istorijos ne visiems padeda. Dažnai nutinka taip, kad melas tampa mūsų palydovu. Jei meluojame ne patys, tai kiti, ir mes atsiduriame melo pinklėse. Sunku pasakyti, kas geriau: būti apgautam ar pačiam tapti melagiu. Bet kuriuo atveju melas žeidžia, pamina mūsų savigarbą. Ypač tada, kai apgauna artimiausi žmonės, kuriems patikėjai slapčiausias savo mintis. Tad jei nenori tapti auka, turi gintis nuo aplinkinių melo. Štai kelios paprastos taisyklės, kurios padės apsidrausti ir atpažinti melagius.


Auksinės taisyklės melagiui pažinti:

• Stebėk pašnekovą. Melagį dažnai išduoda kūno kalba -gestai, veido išraiška. Jei žmogus kalbėdamas nežiūri tau į akis, yra nervingas, matai, kad per pokalbįjaučiasi nepatogiai ar neramiai, gali būti, jog kalba netiesą.

• Ištempk ausis. Atidžiai klausykis, ką sako partneris, nepraleisk nė menkiausios detalės, ieškok jo kalboje neatitikimų, netikslumų - sunku du ar tris kartus vienodai papasakoti išgalvotą istoriją. Melagiai tokiais atvejais dažnai ir parklumpa. Kitą dieną tą pačią istoriją jie nupieš nevienodai. Apgavikai paprastai painioja detales, įvykių eigą.

• Reikalauk atsakymų. Partneris pasakoja istoriją, kuri tau sukelia begalę neaiškumų, tačiau ko paklausi, to negausi. Žmogus išsisukinėja, vengia atvirai atsakyti į klausimus. Jis kažką slepia, vadinasi, nepasakoja visko, kas buvo iš tikrųjų.

• Ar tave puola? Jei partneris nepagrįstai kaltina tave melu, tai gali būti ženklas, kad meluoja pats. Taip melagis nesąmoningai vadovaujasi sena taisykle: „Geriausia gynyba -puolimas".

• Klausyk savo nuojautos! Melui atpažinti nereikia ypatingų įgūdžių. Ypač tam, kuris pats retai meluoja. Gali tiesiog pajusti, kad esi apgaudinėjama. Bet kuriuo atveju neleisk jausmams nustelbti proto. Kol tikrai neįsitikinai, jog susidūrei su melu, nedaryk skubotų išvadų apie partnerį.

• Žaisk be užuolankų! Jei įtari melą, nuoširdžiai, ramiai ir nekaltindama paklausk partnerio, ar jis meluoja. Dauguma sakydami netiesą jaučiasi prastai, todėl turėdami progą mielai prisipažįsta melavę.

• Skirk baltą ir juodą melą. Visuomet stenkis suprasti, kodėl partneris meluoja. Juk ne veltui žmonės sako, kad yra baltas ir juodas melas. Visoks melas blogas, bet kai kuris - blogesnis. Galbūt tave apgaudinėja, nes nori apsaugoti nuo pykčio, nusivylimo. O gal sako netiesą, kad neįskaudintų? Tokioje situacijoje neturėtum pykti ant melagio. Jei esi pakankamai tvirta, atvirai pasakyk, kad nori žinoti tiesą ir tik ją.

• Ieškok priežasčių savyje. Jei manai, kad žmonės tau per dažnai meluoja, atidžiau žvilgtelk į save. Pasistenk sąžiningai sau atsakyti, kokia esi ir kas tau patinka. Pasirodo, aplinkinių melo priežastis gali slypėti tavyje. Yra žmonių, kurie laimingai gyvena susikurtame iliuzijų pasaulyje ir dažnai piktybiškai nenori girdėti tiesos, o pačių reakcija į ją būna tokia audringa, kad aplinkiniai, nenorėdami patekti į šio jausmų uragano sūkurį, pasirenka ne tiesą o melą.

G a i r ė s » Emocijos |
 

  Taisyti-papildyti

 Gyvenimas sunkus? Nekovokite su savo problemomis vieni, drąsiai kreipkitės pagalbos ne tik pas geriausius draugus bet ir specialistus, jei tik to prisireikia!


Siūlom paskaityti!




Kelias į širdį – per kairę ausįKelias į širdį – per kairę ausį

P l a č i a u »

ČiaudulysČiaudulys

P l a č i a u »

Drabužių priežiūros simbolių reikšmėsDrabužių priežiūros simbolių reikšmės

P l a č i a u »


© 2oo8 Laima&LS | Apie svetainę | Versija mobiliems | Kontaktai | Atnaujinta:

2024-04-25