Esat.lt facebook'e



Baimė

Baimės priežastys yra labai įvairios. Dažnai bijoma netekti darbo; gauti blogą įvertinimą pamokose, per egzaminus, išvykti gyventi į naują vietą, išssikirti su partneriu ir pan... Taigis, kiek daug visko mes nepadarome vien iš baimės suklysti, prarasti, pasirodyti juokingiems, nerangioms, kvailiems...

Kiek sudaužyta širdžių vien iš nepasitikėjimo savimi, baimės būti savimi. Kiek nevykusių santuokų sudaryta iš baimės likti vienam, nereikalingam, niekieno nepastebėtam. Kiek kartų mus valdė silpnybės, kiek elgėmės prieš savo sąžinę vien todėl, kad bijojome savo ryžtingų poelgių pasekmių.

Psichologų patarimas: kuo labiau ko nors bijote, tuo dažniau turėtumėte išgyventi tą situaciją.

   Psichologinė pagalba telefonu bei internetu!

Patys laimingiausi žmonės yra tie, kurie drąsiai priima naujus gyvenimo iššūkius. Tačiau privalote susitaikyti su mintimi, kad neišvengiamai turėsite išeiti iš savo įprastos patogumo zonos.

Iš kur atsirado tos visos baimės, kaip nutiko, kad jos mus valdo ir gadina gyvenimą?

Jos atėjo kartu su mumis - su gimimo skausmu. Motinos įsčiose jautėmės saugiai ir patogiai. Manote, kad to nepamenate? Pasąmonėje tie prisiminimai visada su mumis, ir mes stengiamės pasiekti tą komforto būseną. Tarsi maniakai aplinkoje ieškome malonumų, patogumo, žmonių, kurie suteiktų nors kelias minutes jaukaus uždaro saugaus gyvenimo.
O dabar prisiminkite pirmąsias sekundes naujame pasaulyje. Jus negailestingai užgriuvo tuštuma, kur nėra mamos, kur šalta ir baisu, vien šlykštus diskomfortas, absoliuti vienatvė po ledinėmis neono lempomis. Visa tai negailestingai naikina šilumą, kurioje buvote vos prieš keletą sekundžių.
Taip pajutome pirmą baimę. Ir prasidėjo...

Kitas baimių formavimosi etapas susijęs su auklėjimu. Mūsų tėvai atidavė daug jėgų, kad tą auklėjimą pajustume vis didėjantį, generuojantį negatyvią skausmo energiją. Jų ketinimai nebuvo blogi - juk išmokę bijoti automobilių einame tik per perėją ir gerai apsidairome. Tačiau esmė ta, kad tėvų siekimas apsaugoti vaiką nuo gyvenimo sunkumų kartais hipertrofuotas, ir vaikas pradeda bijoti ne tik mašinų. Jis bijo gyventi.
Nepasitikėjimą savimi ir krūvą kompleksų užaugina tėvų mestelėti žodeliai "netikša", "bukas", "tinginė", "storulė". Susirūpinę riksmai: "Užsidėk kepurę, o tai susirgsi!", "Neliesk elektros lizdo - užmuš!", "Neik toli - pasimesi!", "Nebėgiok - koją susilaužysi!", "Maivysies - tok ir liksi!". Kad būtų įtikimiau, savo nurodymus tėvai patvirtina paminėdami piktus policininkus, gydytojus ir visą kraugeriškų giminaičių armiją iki devintos kartos. Tai kaip nebijoti, kai tau vos penkeri metukai ir tau gresia visokios baisybės. Taip vaikas negali būti savarankiškas, virsta bailiu.
Taigis, didelis akmenukas į kaikurių "geradarių" tėvų darželį...

Labai svarbu sukoncentruoti dėmesį į tai, ko norite pasiekti. Žengti rizikingą žingsnį nebus taip baisu, jei sieksite įgyvendinti savo seną svajonę (arba uždirbti milijoną, ar rasti tikrąją meilę). Atsikratyti vaikiškų baimių labai sunku, bet galima. Universalaus recepto nėra - nebent labai didelis noras.

Tad, visas baimes metam už borto... pradedam nuo rytojaus? :))) o neeee? tik ne tai - pradedam nuo šios sekundės... Aš su jumis ir jūs nesat vieni... ;)))

G a i r ė s » Baimė | Emocijos |
 

  Taisyti-papildyti

 Gyvenimas sunkus? Nekovokite su savo problemomis vieni, drąsiai kreipkitės pagalbos ne tik pas geriausius draugus bet ir specialistus, jei tik to prisireikia!


Siūlom paskaityti!




Didysis debesylasDidysis debesylas

P l a č i a u »

Liaudiški patarimai Mėšlungio gydymuiLiaudiški patarimai Mėšlungio gydymui

P l a č i a u »

Tušo dėmių valymasTušo dėmių valymas

P l a č i a u »


© 2oo8 Laima&LS | Apie svetainę | Versija mobiliems | Kontaktai | Atnaujinta:

2024-04-25