Esat.lt facebook'eSausi plaukai ir jų priežiūra

Sausi plaukai - Jei riebalinė sekrecija nepakankama, galvos oda ir plaukai tampa sausi, jautrūs ir dehidratuoti. Per dažnas galvos plovimas, šukavimas karštais prietaisais, plaukų dažymas, ypač šviesinimas, cheminis sušukavimas, saulė ar šalti orai - visi minėti veiksniai sausina plaukus.

Plaukai gali sausėti ir sutrikus riebalų gamybai. Sausi plaukai atrodo matiniai, jie lengvai veliasi, sunkiai iššukuojami, nepaslankūs. Nors ties šaknimis plaukai gali būti pakankamai stori, tačiau galiukai dažniausiai ploni ir išsišakoję. Tokio tipo plaukai neelastingi, lengvai šiaušiasi, iš jų sunku sukurti norimą šukuoseną.

   Daugiau - plaukų tipų ypatumai

Priežiūra - sausus, dažniau trapesnius ir porėtus, skilinėjančius ir lūžinėjančius plaukus negalima skalauti su rūgštintais balzamais, reikia vengti naudoti preparatus, kurie sausins odą: muilą, kietą vandenį, spirituotus ekstraktus, cheminį sušukavimą, dažną plaukų dažymą, saulės spindulius, sūraus ar chloruoto vandens, vėjo, staigaus oro temperatūros svyravimo, dažno džiovinimo karštu džiovintuvo oru. Negalima tokių plaukų skalauti karštu vandeniu. Sausi, lūžinėjantys, skilinėjantys, trapūs plaukai reikalauja ypatingos priežiūros, nes jų raginis sluoksnis sutrūkinėjęs ir skylėtas, ypač atsargiai reikia elgtis plaunant plaukus. Geriausia naudoti šampūną su skalavimo priemonės savybėmis, nes jame yra riebalų ir atstatančių medžiagų, kurios nešiurkštins raginio sluoksnio, bet jį lygins. Labai svarbu po kiekvieno plovimo skalauti tokius plaukus su specialiomis priemonėmis (balzamai, kondicionieriai), kad šukos be pasipriešinimo lengvai slystų plaukais ir nesužeistų raginio sluoksnio.

Kartą per 3-4 plovimus vietoj balzamo ar kondicionieriaus po plovimo naudoti plaukų kaukę, kuri turi didesnę atkuriamųjų medžiagų koncentraciją ir poveikis po jos išlieka ilgiau. Papildomai patartina atlikti galvos odos masažą, kuris skatina galvos odos kraujotaką, normalizuoja riebalinių liaukų išskyrimą, galima naudoti galvos odos specialius preparatus su stimuliuojančiais sveikų plaukų augimą žolelių ekstraktais. Kokybiški plaukų aliejai, losjonai, tonizuojantys skysčiai yra naudojami po plaukų nusausinimo rankšluosčių ir prieš šukavimą. Specialių sausos galvos odos preparatų įtrynimas subalansuoja galvos odos riebalinių liaukų veiklą.

G a i r ė s » Plaukai •
 

Gražūs plaukai Normalūs plaukai ir jų priežiūra

Normalūs plaukai - nereikalauja ypatingos priežiūros, pakanka kokybiško normalių plaukų šampūno su neutraliu pH kuris saugo galvos odos pusiasvyrą, balzamo ir kasdienio šukavimo....

K a t e g o r i j a » Būkime sveikesni
G a i r ė s » Plaukai


Plaukų kirpimas Kada geriausias laikas vykti pas kirpėją?

Nežinote kada susiplanuoti vizitą pas kirpėją? Mes galime pasufleruoti :) Ypač vertėtų į tai atsižvelgti toms ir tiems, kurių plaukai itin nepaklusnūs....

K a t e g o r i j a » Būkime sveikesni
G a i r ė s » Plaukai


Plaukai Mišrūs plaukai ir jų priežiūra

Mišrūs plaukai - būna riebūs ties šaknimis, tačiau plaukų galiukai - sausi ir suskilinėję. Riebios galvos odos ir sausų plaukų derinys paskutiniu metu yra gana dažnas reiškinys....

K a t e g o r i j a » Būkime sveikesni
G a i r ė s » Plaukai


  Taisyti-papildyti

 Nepamirškite, kad BŪTINA atsižvelgti į savo ligas, tad NEPAMIRŠKITE pasitarti su savo gydytoju, prieš pasinaudojant svetainėje atrastais patarimais!


Reklama!


© 2oo8 Laima&LS | Apie svetainę | Versija mobiliems | Kontaktai | Atnaujinta: 2020-10-21