Esat.lt facebook'e



Muzika mažina kraujospūdį

Pasirodo, rami meditacinė muzika padeda ne tik atsipalaiduoti, bet ir lėtina širdies darbą, ramina kvėpavimą. Tuo tarpu greito tempo muzika veikia priešingai. Skambant trankiems ritmams, didėja kraujospūdis, dažnėja kvėpavimas.

Tokius tyrimų rezultatus paskelbė tarptautinis žurnalas "Heart" ("Širdis"). Oksfordo universiteto atstovas gydytojas Peteris Sleightas paaiškino, kad rami muzika padeda numalšinti stresą, skambant muzikai yra lengviau mankštintis, ji padeda atsigauti isterijos priepuolio ištiktiems žmonėms ir sergantiesiems Parkinso liga. Pasirodo muzika veikia ne tiktai žmones, bet ir gyvulius. Ramią muziką nuolatos girdinčios karvės netgi duoda daugiau pieno :)

Tyrimams buvo pasirinkti 24 jauni sveiki vyrai ir moterys.. Jiems reikėjo klausytis ištraukų iš lėtų ir greitų klasikinės muzikos kūrinių, taip pat ir repo. Gydytojas stebėjo, kaip muzika veikia jų kvėpavimą, kraujospūdį ir kitas organizmo funkcijas. Šis tyrimas buvo tęsiamas ir tylos pertraukėlių metu. Dalis šiame ekspermente dalyvavusių asmenų buvo profesonalūs muzikantai, kiti muzikinio išsilavinimo neturėjo. Tyrėjai pastebėjo, kad klausydamiesi muzikos jaunuoliai pradėjo dažniau kvėpuoti, jiems pakilo kraujospūdis, širdis pradėjo plakti greičiau. Šie požymiai stiprėjo greitėjant muzikos tempui.

Muzikos tempas pasirodė turintis daugiau įtakos jaunuolių būsenai nei muzikos stilius. Tiriamųjų širdies ritmas sulėtėdavo, kraujospūdis sumažėdavo net trumpųjų pauzių metu. Muzika labiausiai veikė muzikinį išsilavinimą turinčius jaunuolius. Tai atsitiko galbūt todėl, kad jie buvo išmokę valdyti savo kvėpavimą priklausomai nuo muzikos tempo. "Muzikantai kvėpavo greičiau, kai skambančios muzikos tempas buvo greitas, ir lėčiau negu kiti tiriamieji, kai skambėjo rami muzika", ž paaiškino gydytojas P.Sleightas.

Taigi muzika ne tik teikia malonumą, bet ir yra naudinga sveikatai. Muzika gali suteikti žmogui energijos ir padėti jam atsipalaiduoti, gydyti širdies ligas. Tereikia tinkamai ją pasirinkti.



G a i r ė s » Širdis • Kraujospūdis • Muzika •
 

Pritūpimai Mankštos pratimai, kai kraujospūdis žemas

Neskubėkite griebtis medikamentų. Kraujospūdį pasirodo, padeda sureguliuoti specialūs mankštos pratimai, kuriuos atliekant reguliariai savijauta pagerėja....

K a t e g o r i j a » Būkime sveikesni
G a i r ė s » Kraujospūdis


Tikrinti pulsą Įdomūs faktai apie pulsą

Moterys laikrodį ir apyrankes turėtų nešioti ant kairės rankos, vyrai - ant dešinės. Nes, suspaudus pulsacijos vietą, galima pakenkti širdžiai. Vyrams už širdies raumens būklę atsako kairysis riešas..

K a t e g o r i j a » Būkime sveikesni
G a i r ė s » Kraujospūdis


  Taisyti-papildyti

 Nepamirškite, kad BŪTINA atsižvelgti į savo ligas, tad NEPAMIRŠKITE pasitarti su savo gydytoju, prieš pasinaudojant svetainėje atrastais patarimais!


Reklama!





© 2oo8 Laima&LS | Apie svetainę | Versija mobiliems | Kontaktai | Atnaujinta:

2022-10-24