Esat.lt facebook'eBūk optimistas, jei nori ilgai gyventi

Kas prailgina gyvenimą? - mūsų gyvenimo trukmę nulemia ne tik genai. Kartais padėti gali netgi mylimas šunytis ar katinėlis. Arba tiesiog gražus butas ar šypsena. Taigi, pasirodo mokslininkai yra net konkrečiais skaičiukais paskaičiavę... tad paskaičiuokime :)

Optimizmas - plius 8 metai!

Optimistai gyvena vidutiniškai aštuoneriais metais ilgiau, nes viltis, pasitikėjimas savimi ir kitais stiprina imuninę sistemą. Teigiamas mąstymas palaiko mūsų sveikatą, padeda išgyti net nuo širdies ligų ir vėžio.

• Patarimas: apsupkite save patikimais žmonėmis. Kai ims smelktis niūrios mintys, sąmoningai stenkitės jas nuginti teigiamomis. Kas vakarą užsirašykite patirtus gražius momentus, net pačius menkiausius.


Gera pusiausvyra tarp darbo ir laisvalaikio - plius 3 metai!

Kiekvienas žmogus yra kitoks. Vienam perpildytas terminų kalendorius suteikia laimės pojūtį, kitam tai — grynas stresas. Laimės raktas — pusiausvyra. Darbas turi būti subalansuotas su privačiais poreikiais.

• Patarimas: reguliariai paklauskite savęs, ar tai, kas jums gyvenime svarbiausia, iš tikrųjų jame užima pakankamai vietos. Niekada ne per vėlu pakeisti gyvenimą.


Judėjimas - plius 2 metai!

Sportas du tris kartus per savaitę numalšina stresą, pyktį ir baimę.

• Patarimas: pirmas žingsnis — visada sunkiausias, bet sykį pabandę ir patyrę malonumą norėsite sportuoti daugiau.


Juokas - plius 1 metai!

Linksmybės ir juokas pagerina gyvenimo kokybę. Geros komedijos net nuslopina skausmo pojūtį. Todėl mokslininkai bando sukurti specialią humoro terapiją.

• Patarimas: pasakojami anekdotai, juokingos istorijos, komedijos ir humoro laidos suteikia sveiką juoko dozę.


Naminiai gyvūnai - plius 2 metai!

Nieko nėra malonesnio, kaip būti mylimam. Ir retai kas myli taip atsidavęs kaip mūsų šuo ar katė. Jau vien kailiuko paglostymas ar mylimo gyvūno artumas sumažina kraujospūdį ir priverčia ramiau plakti širdį. JAV mokslininkai įrodė, kad šunų augintojai šešis kartus dažniau lieka gyvi po širdies infarkto už tuos, kurie neturi naminių gyvūnų.

• Patarimas: naminiai gyvūnai palaiko kompaniją ir paguodžia, gelbėja nuo vienatvės. Per juos galime lengviau susipažinti su kitais gyvūnų mylėtojais.


Gera santuoka - plius 7 metai!

Tvirta santuoka suteikia pilnatvės ir saugumo jausmą, todėl susituokusieji dažniausiai gyvena ilgiau už viengungius. Partneriai padeda vienas kitam įveikti ligas ir sukaupti turtą.


Joga - plius 5 metai!

Pagal jogos filosofiją ne nugyventų metų skaičius nusako žmogaus amžių, o jo stuburo paslankumas. Joga sulėtina senėjimo procesus: ji padaro stuburą lankstų, atpalaiduoja kūną, stangrina odą, stiprina pilvo presą, formuoja raumenis, nes organizmas gauna daugiau deguonies. Ji stimuliuoja ilgam gyvenimui svarbius organus: smegenis, stuburą, skydliaukę, antinksčius ir išsaugo seksualinį pajėgumą iki garbaus amžiaus.

• Patarimas: pradiniuose jogos kursuose galima išmokti pratimų, sustabdančių plaukų žilimą ir raukšlių susidarymą. Nebijokite krūvio. Jogos principas: kiekvienas kiek pajėgia. Ne daugiau ir ne mažiau.


Pietų miegas - plius 2 metai!

Reguliarus pietų miegas nutraukia dienos įtampą ir sumažina streso lygį. Dėl to maždaug 37 procentais sumažėja širdies ligų rizika.

• Patarimas: prigulkite, jei yra galimybė, tik pusvalandžiui, jokiu būdu ne ilgiau. Jei jums dieną reikia daugiau miego, tikriausiai jo trūksta naktį. Ieškokite priežasties, kodėl neišsimiegate naktį.


Kambarys su gražiu vaizdu - plius 2 metai!

Įrodyta, kad gyvenimas gražioje aplinkoje gerina nuotaiką, todėl ligoninėse greičiau pasveiksta tie pacientai, kurie pro langą gali matyti gražų vaizdą.

• Patarimas: pastatykite mėgstamą kėdę ar fotelį taip, kad galėtumėte pažvelgti pro langą. Jei to padaryti neįmanoma, padės ant sienos pakabintas gražus peizažas.


Geras sek-sas - plius 4 metai!

Vyrams geras sek-sas dažnai reiškia tik sek-są. Jiems svarbiausia — kūno aktyvumas. Moterims dar reikia kokybės, švelnumo, bučinių, glamonių. Toks sek-sas teigiamai veikia jų sveikatą. O sek-sas be meilės tik išvargina.

• Patarimas: labai svarbu, kad moteris ir vyras žinotų vienas kito poreikius ir į juos atsižvelgtų.


Sąžiningumas - plius 2 metai!

Rūpestingi ir kitiems padėti linkę žmonės išvengia daugybės gyvenimo pavojų ir gyvena ilgiau.

• Patarimas: galvodami apie kitus, stengdamiesi juos suprasti susirandame gerų draugų ir susikuriame teigiamą gyvenamąją aplinką.G a i r ė s » Ilgaamziskumas • Miegas • Sportas •
 

Vaikščioti - sveika! Harvardo vaikščiojimo programa

Mokslininkai teigia "Vaikščiok pėsčiomis po 30 minučių 5 kartus per savaitę – ir pailginsi savo gyvenimą 2 metais.. Pasirodo tai, irgi, kaip sakoma, nėra laužta iš piršto....

K a t e g o r i j a » Būkime sveikesni
G a i r ė s » Ilgaamžiškumas


  Taisyti-papildyti

 Nepamirškite, kad BŪTINA atsižvelgti į savo ligas, tad NEPAMIRŠKITE pasitarti su savo gydytoju, prieš pasinaudojant svetainėje atrastais patarimais!


Reklama!


Vitaminas KVitaminas K

P l a č i a u »

Kalorijų reikšmėKalorijų reikšmė

P l a č i a u »

Šilko savybės ir priežiūraŠilko savybės ir priežiūra

P l a č i a u »

Kaip gaivinti kūdikį?Kaip gaivinti kūdikį?

P l a č i a u »

Cinkas :: ZnCinkas :: Zn

P l a č i a u »

Topinambų nauda organizmuiTopinambų nauda organizmui

P l a č i a u »

Baltųjų serbentų nauda organizmuiBaltųjų serbentų nauda organizmui

P l a č i a u »

Tuoj sprogsi iš pykčio? - pradėk skaičiuotiTuoj sprogsi iš pykčio? - pradėk skaičiuoti

P l a č i a u »

Kramtomosios gumos dėmių valymasKramtomosios gumos dėmių valymas

P l a č i a u »

Patikimiausia ilgaamžiškumo formulėPatikimiausia ilgaamžiškumo formulė

P l a č i a u »


© 2oo8 Laima&LS | Apie svetainę | Versija mobiliems | Kontaktai | Atnaujinta:

2023-09-04