Esat.lt facebook'eĮdomūs faktai apie širdį

Širdis - jos problemos jaudina žmoniją nuo neatmenamų laikų: kiek sonetų, romanų, eilių ir dainų skirta meilei! Keli įdomūs faktai apie patį svarbiausią žmogaus organą.

• Širdis ir seksas - jūsų širdis jums pasakys ačiū. Žinia, lytinis aktas sudegina 200 kalorijų, o tai tolygu 15-os minučių bėgimui.Naujausių tyrimų rezultatai rodo, kad meilės malonumai ne tik skatina lieknėti, bet ir smarkiai sumažina riziką susirgti širdies ligomis.

• Žinia, moterys pasižymi daužydamos vyrų širdis, o širdies ligos nuo seno laikomos vyrų privilegija. Tačiau, naujausiais duomenimis, šis stereotipas neatitinka tikrovės. Pavyzdžiui, Amerikoje nuo širdies ligų kasmet miršta 500 000 moterų ir tik 50 000 vyrų.

   Faktai bet kokiam skoniui! Faktai bet kokiam skoniui!

• Sudaužyta širdis - tai ne tik metafora. Išsiskyrimas su mylimu žmogumi, artimojo mirtis gali išties sukelti širdies priepuolį.

• Širdį, perskeltą meilės, kartais maudžia taip stipriai, kad norėtųsi nuryti stebuklingą tabletę, kuri ją "suklijuotų", arba įsigyti naują širdį vietoje senosios...
Abu variantai įmanomi. Jie greitai taps realybe. Mokslininkai atlieka žalsvojo tritono organizmo tyrimus, kad sukurtų naują ląstelių terapiją žmonėms, kurių širdis pažeista fiziškai. Reikalas tas, kad tritono organizmas nežinia kuriuo būdu paverčia širdies ląsteles kamieninėmis ir atkuria širdies raumenį. Kiti mokslininkai susikoncentravo į širdies raumens sukūrimą iš embriono kamieninių ląstelių laboratorinėmis sąlygomis.

• Šuo, mosuojantis uodega, katinas, kuris trinasi jums apie kojas... Ar kada pagalvojote, kaip jūsų numylėtiniai "kalbasi" su jumis? Neseni tyrimai parodė, kad emocijas gali reikšti ne tik mums įprasti naminiai gyvūnai - katinai, šunys, žiurkėnai, bet ir arkliai.
Mokslininkai nustatė, kad žirgo širdis yra tam tikras žmogaus emocijų detektorius. Gyvūnas atspindi jausmus, kuriuos patiria šalia jo esantis žmogus. Mokslininkų teigimu, kada nors ši žirgų savybė gali būti panaudota žmogaus patiriamo streso lygiui matuoti.

• Kai kurie žmonės tikrai turi didesnę širdį nei daugelis. Tačiau tai neturi nieko bendra su geraširdiškumu. Didesnė širdis - tai signalas apie galimas problemas kardiologijos srityje. Labiausiai paplitusi liga vadinama kardiomiopatija.

• Juokas (toks, kai net ašaros trykšta iš akių) šildo ne tik širdį. Tyrimai parodė, kad kvatojantis atsipalaiduoja širdies kraujagyslių sienelės, o tai pagreitina kraujotaką. O kraujagyslių vidinių sienelių pažeidimas gali mažinti kraujo pritekėjimą ir širdies ligų atsiradimą. Ir tuomet jau taps nebejuokinga.

• Taurė raudonojo vyno pagerina širdies darbą. Naujausi tyrimai rodo, kad baltasis vynas irgi naudingas. Mokslininkai įsitikinę, kad turime būti dėkingi antioksidantams, esantiems vynuogių luobelėje, bei minkštimui, kuris turi kardioapsauginių komponentų. Taigi kurį vyną skanauti - raudonąjį ar baltąjį? Klausykite širdies balso.

• Jūsų širdis pumpuoja kraują į kiekvieną kūno ląstelę. Per dieną ji padaro 100 000 dūžių ir nutekina 5 litrus deguonies prisotinto kraujo per kraujagyslių sistemą, kurios ilgis - 60 000 mylių.

• Moterų širdis plaka 8-10 dūžių per minutę daugiau nei vyrų. Sveiko žmogaus pulsas maždaug 2,5 karto greitesnis nei jaučio (25 dūžiai per minutę), 3,5 karto nei dramblio (20 dūžių per minutę) ir beveik 7 kartus lėtesnis nei pelės (500 dūžių per minutę).

• Meilės simboli - raumuo, pavadinimu "širdis", - pasaulinis meilės simbolis. Beje, graikai tikėjo, kad širdis - dvasios indas, kinai - kad ji laimės buveinė, o egiptiečiai manė, jog ne tik jausmai, bet ir intelektas gimsta širdyje.G a i r ė s » Širdis •
 

Širdies plakimas Multivitaminai sumažina širdies ligų riziką

Ilgai ir nuolat vartojant multivitaminus, tikimybė mirti nuo širdies ligų sumažėja 16 procentų, teigia Jungtinėse Amerikos Valstijose atlikto tyrimo autoriai....

K a t e g o r i j a » Būkime sveikesni
G a i r ė s » Širdis


Širdis Vitaminai širdžiai

Organizmą rekomenduojama papildyti širdžiai svarbiomis medžiagomis - ne tik omega-3 riebalų rūgštimis, bet ir „širdies vitaminais": E, B3, B6 bei folio rūgštimi....

K a t e g o r i j a » Būkime sveikesni
G a i r ė s » Širdis


  Taisyti-papildyti

 Nepamirškite, kad BŪTINA atsižvelgti į savo ligas, tad NEPAMIRŠKITE pasitarti su savo gydytoju, prieš pasinaudojant svetainėje atrastais patarimais!


Reklama!

© 2oo8 Laima&LS | Apie svetainę | Versija mobiliems | Kontaktai | Atnaujinta:

2024-02-19