Esat.lt facebook'e10 patarimų gerai burnos būklei palaikyti

1.Gerti daug vandens - tai “natūralus” burnos ertmės valymas , kuris ypač rekomenduojamas po kavos, gazuoto gėrimo ir raudono vyno, tam, kad išvengtume dėmių atsiradimo ant dantų.

2.Suvalgyti gabalėlį sūrio - po pietų rekomenduojama suvalgyti gabalėlį kietojo sūrio, nes sūris padės burnos ertmėje neutralizuoti rūgštis.

3.Kramtyti becukrę kramtomąją gumą - tai padidina seilių gamybą. Atsiradus daugiau seilių dantys apiplaunami , taip lengviau pašalinamos rūgštys iš susidariusio dantų apnašo. Dantų apnašos kaupia burnoje susidariusias rūgštis, o šios sukelia danties kietųjų audinių demineralizaciją.

4.Dantų valymas pavartojus labai rūgščių gėrimų - atsigėrus apelsinų sulčių ar gazuoto vandens neskubėkite valyti dantis. Rekomenduojama palaukti apie 20 minučių, ir tik tada valytis dantis.

5.Naudoti antiseptinius skalavimo skysčius - skalavimo skystis pasiekia vietas, kurių negalime išvalyti dantų šepetėliu.

6.Vartoti mažiau saldumynų - cukraus produktai padeda daugintis bakterijoms, kurios sukelia dantų ėduonį.

7.Šiaudelio naudojimas - gėrimus kaip kava ar raudonas vynas patariama gerti pro šiaudelį, kuris sumažins prisilietimą tarp dantų ir dažančio gėrimo. Šiaudelį patariama naudoti ypač tiems pacientams, kurie po dantų balinimo procedūros negali atsisakyti šių gėrimų.

8.Tinkamo šepetėlio pasirinkimas - dantų valymui patariama rinktis šepetėlį, kuris yra su minkštais šereliais , nes šepetėliai su kietais šereliais yra skirti protezų valymui ir gali pažeisti dantų ir dantenų audinius.

9.Naudoti dantų siūlą - tarpdančių valymas dantų siūlu pašalins apnašą nuo danties paviršių, kurių nepasiekia ir neišvalo dantų šepetėlis.

10.Brangiausia pasta ar dantų šepetėlis neatstos gerų Jūsų asmens higienos įgūdžių. Valyti visus dantų paviršius taip. Idealiausia pasikonsultuoti su savo stomotolu - jis ne tik paaiškys bet ir praktiškai parodys kaip teisingai valyti. Valymo trukmė nustatoma pagal laiką (2 – 3 min.) arba skaičiuojami judesiai (po 8 – 10 judesių vienai dantų porai).

G a i r ė s » Dantys • Higiena •
 

Dantys Dantų rekordas - kiek žmogus gali turėti dantų?

Pasirodo, yra sutrikimų, kurie keičia išaugamų dantų skaičių. Vienai šešiolikmetei paauglei iš Sicilijos dantys nebetelpa burnoje. Išdygo net 33 nebereikalingi dantys....

K a t e g o r i j a » Būkime sveikesni
G a i r ė s » Dantys


Dantų valymas su tarpdančių siūlu Kaip naudotis tarpdančių siūlais?

Tarpdančius patartina valytis prieš dantų valymą vakare. Tuomet valantis dantis, dantų pastoje esantis fluoras, galės nekliudomai patekti į tarpdančius ir stiprinti Jūsų dantis....

K a t e g o r i j a » Būkime sveikesni
G a i r ė s » Dantys


  Taisyti-papildyti

 Nepamirškite, kad BŪTINA atsižvelgti į savo ligas, tad NEPAMIRŠKITE pasitarti su savo gydytoju, prieš pasinaudojant svetainėje atrastais patarimais!


Reklama!


© 2oo8 Laima&LS | Apie svetainę | Versija mobiliems | Kontaktai | Atnaujinta: 2020-03-19