Esat.lt facebook'eSintetinių pluoštų savybės ir priežiūra

Sintetetinių audinių savybės ir priežiūra

Sintetiniai pluoštai - sintetiniai audiniai - jiems būdingos daugiau ar mažiau panašios charakteristikos. Sintetiniai audiniai yra pagaminami iš produktų, gaunamų iš naftos. Jie nėra labai patogūs, bet tvirti. Vienas iš privalumų - sintetiniai audinai nesiglamžo ir yra pigūs.

Tad, sintetiniai audiniai:


POLIESTERIS

• Savybės: Poliesteris yra cheminis pluoštas, gaminamas iš naftos. Poliesteris atsparus trinčiai, beveik nesiglamžo, yra tvirtas, nesugeria drėgmės, todėl greitai džiūsta. Poliesteris dažniausiai yra maišomas su vilna, medvilne, linu. Suteikia audiniui tvirtumo, ne taip glamžosi.

• Priežiūra: Poliesterio gaminiai nereikalauja ypatingos priežiūros. Rūbus kurie turi daug poliesterio reikia saugoti nuo karščio ir tiesioginių saulės spindulių. Džiūna labai greitai. Kai gaminio sudėtyje yra vilnos, džiovinama patiesiant ant plokščio paviršiaus. Gali būti valoma drėgnu , cheminiu būdu. Dažniausiai lyginti nereikia, bet jei lyginame - tai žemos temperatūros lygintuvu arba garais. Taip pat, reikia atkreipti dėmesį i drabužio etiketę, kur nurodyta kaip jį lyginti.

   Daugiau - sintetinio pluošto gaminių valymas
   Kitų audinių savybės bei priežiūra


POLIAMIDAS

• Savybės: Poliamidas yra sintetinis pluoštas, labai atsparus trinčiai (maždaug 10 kartų daugiau nei medvilnė ir 20 kartų nei vilna). Privalumai - nesiglamžo, elastingas, tvirtas. Tačiau labai elektrinasi, neatsparus šviesai, greitai blunka. Poliamidas dažniausiai naudojamas kaip priedas su natūraliais pluoštais. Jis suteikia gaminiui tvirtumo, ilgina tarnavimo. Labiausiai žinoma poliamido rūšis - nailonas. Stiprus, neplyšta.

• Priežiūra: Skalbiant negalima naudoti kaliklių, lyginti tik per audeklą.


MIKROPLUOŠTAS (mikrofibra)

• Savybės: Tai labai plonas pluoštas, išgaunamas iš poliamido ir poliesterio. Šis pluoštas yra 100 kartų plonesnis už žmogaus plauką. Naudojant ypatingą technologiją, labai kokybiškas mikropluoštas įaudžiamas į audinį. Jis gali sugerti 7 kartus didesnį kiekį drėgmės negu pats sveria. Besiūliai apatiniai iš mikrofibros nenusileidžia pagal kokybę ir savybes medvilniniam audiniui. Mikropluoštas neįgeria drėgmę, o praleidžia ją per save, drėgmė greitai išgaruoja, dirbinys nesiglamžo, gerai laiko formą, išsaugo sodrias spalvas, lengva prižiūrėti, minkšta ir komfortiška dėvint. Dažniausiai naudojamas šluostėms gaminti, nes sausas audinys iš mikropluošto, sutraukia bakterijas ir nešvarumus kaip dulkių siurblys, o sudrėkintas – lyg kempinė, surenkanti nešvarumus ir bakterijas, todėl paviršius tampa švarus ir blizgus.

• Priežiūra: Mikropluošto audiniai turėtų būti plaunami su ekologiškais, aplinkai nekenksmingais, skalbimo milteliais ar skalbimo skysčiu šaltame, šiltame ar karštame vandenyje. Arba skalbkite paprastu ūkišku ar vaikišku muilu. Retkarčiais vertėtų juos išskalbti skalbyklėje su virinimo programa, kad prasiplėstų pluoštas ir būtų išplautos dulkės ir riebalai, giliai jame įstrigę.Jei Jūsų skalbyklėje nėra virinimo programos, patartina mikropluošto audinius kartais pavirinti puode 10 min. Nenaudokite minkštiklių, balinimo medžiagų arba chloro. Audinių iš mikropluošto negalima džiovinti ant radiatorių. Nelyginkite.


ELASTANAS

• Savybės: Tai cheminis pluoštas, naudojamas kojinių, apatinio trikotažo gamyboje. Elastanas gali temptis iki 500% iš savo pirminės būsenos pilnai atsistatyti atgal. Audiniai, kuriuose yra 1-15% elastano yra tvirti, juos kur kas lengviau prižiūrėti, jie daug mažiau glamžosi.

• Priežiūra: Veikiamas prakaito elastanas praranda savo elastingumą, todėl nešvarių drabužių patariama ilgai nelaikyti neskalbtų.


POLIURETANAS

• Savybės: Tai sintetinis pluoštas, visai neseniai pradėtas naudoti tekstilėje. Pluoštas įaudžiamas iki 15%. Suteikia audiniui kietumo. Pluoštas nelaidus orui, drėgmei.

• Priežiūra: Kadangi poliuretanas dažniausiai naudojamas paltinėse medžiagose, tai rūbai, turintys poliuretano valomi valyklose.


POLIAKRILAS

• Savybės: Tai sintetinis pluoštas, pasižymintis patvarumu ir elastingumu. Nesiglamžo, sesugeria drėgmės, dėl to daro drabužį patvaresniu.

• Priežiūra: Kadangi poliakrilo drabužiuose būna labai mažai, tai priežiūra priklauso nuo kitų audinio sudedamųjų dalių.


ACETATAS

• Savybės: Pluoštas gaunamas iš celiuliozės cheminiu būdu (sintetinis viskozės pakaitalas), savo išvaizda primena šilką, yra šiugždus. Pluoštas nesugeria drėgmės, nelabai glamžosi, labai gerai krenta, bet nėra itin tvirtas. Dažniausiai naudojamas pamušalo audiniams.

• Priežiūra: Kadangi pluoštas nėra tvirtas, būtina atsargi priežiūra, ypač valant chemikalais. Skalbti 30-40 laipsnių temperatūros vandenyje, lyginti iki 110 laipsnių įkaitintu lygintuvu.


SPANDEKSAS

• Savybės: Gaunama iš poliuretano pluošto, savybėmis panašiomis į guminius siūlus. Tai yra elastinė medžiaga, kuri paprastai maišoma su kita medžiaga, kad ši taptų elastingesnė. Sumaišius spandeksą su kitais pluoštais, gaunamas labai tamprus, bet formos neprarandantis gaminys, pvz.: maudymosi kostiumėlis. Žinomiausia spandekso rūšis - lykra (likra).

• Priežiūra: Grynas spandeksas nenaudojamas. Priežiūra priklauso nuo gaminio kitų pluoštų, reikėtų sekti gamintojų rekomendacijas gaminio etiketėje.

G a i r ė s » Audiniai |
 

Audinys - Modalas Modalo savybės ir priežiūra

Modalas - gaunamas iš specialiai apdorojamos celiuliozės (t.y. mediena), savybėmis panašus į medvilnę, su minkštu, tarsi aksominiu ar barchatiniu paviršiumi....

K a t e g o r i j a » GURU patarimai
G a i r ė s » Audiniai


  Taisyti-papildyti

   Prieš pasinaudojant čia rastais patarimais, ypač valant įvairias drabužių, gaminių dėmes NEPAMIRŠKIT pirmiausia aprašytą būdą (paminėtą konkrečią priemonę) išbandyti nematoje drabužio ar gaminio vietoje ar ant analogiškos medžiagos skiautelės. Be to, visada atidžiai išstudijuokite gaminio priežiūros instrukciją ir ja vadovaukitės.

Siūlom paskaityti!
Pėdkelnių priežiūraPėdkelnių priežiūra

P l a č i a u »

Kailinių gaminių priežiūraKailinių gaminių priežiūra

P l a č i a u »


© 2oo8 Laima&LS | Apie svetainę | Versija mobiliems | Kontaktai | Atnaujinta:

2024-04-25