Esat.lt facebook'e



Kaip pagerinti nuotaiką - kvapų galia?

Kvapai - žmogų nuolat supa įvairiausi kvapai. Jie turi įtakos nuotaikai, darbingumui, organizmo gyvybinei veiklai.

Malonus kvapas kelia džiaugsmą, žadina apetitą, ramina nervų sistemą, netgi gerina regėjimą.

Nemalonus kvapas, atvirkščiai - slegia ir erzina, mažina apetitą, gali sukelti pykinimą, vėmimą ir net silpnumą.

Medikai teigia, kad daugelio vaikų su protine negalia būna sutrikusi uoslė. Manoma, kad jautrumas kvapams yra individuali kiekvieno žmogaus organizmo savybė, kuri nuolatos kinta.

Uoslę silpnina daugelis ligų - polipai, adenoidai, sloga, nosies pertvaros iškrypimai, gripas, skarlatina, tymai, kiaulytė; taip pat per didelė drėgmė, užterštas oras, dulkės. Uoslę gali paralyžiuoti ir kai kurie vaistai. Dabar žinoma apie šimtą tūkstančių skirtingų kvapų.

Visiems žmonėms malonūs spygliuočių miško, šviežių obuolių, jūros žolių ar ką tik nupjautos žolės kvapai.

Vaikai ypač mėgsta mėtų, ramunėlių, raugerškio kvapus. Pavyzdžiui, jazminai ramina, mažina įtampą; orchidėjų kvapas svaigina, žadina jausmus. Rožių ir šilojų kvapas džiugina; panašiai veikia braškių, apelsinų, citrinos kvapai.

Augalams kvapiosios medžiagos yra labai svarbios, nes jų kvapai privilioja vabzdžius. Lakūs junginiai, išskiriami iš kvapiųjų augalų, vadinami fitoncidais. Šie fitoncidai sudaro natūralų imunitetą bakterinėms ir parazitinėms ligoms.

Ypač daug fitoncidų išskiria svogūnai, česnakai, krienai, spygliuočiai, netgi kopūstai bei daugelis kitų augalų. Nors šių natūralių kvapiųjų medžiagų yra kone visuose augaluose, tačiau kiekvienos augalų rūšies išskiriami fitoncidai yra skirtingi. Juos ypač aktyviai išskiria pažeisti augalai. Tokiu atveju fitoncidai stipriai veikia aplinkinius mikroorganizmus. Pavyzdžiui, česnakas per 4-5 minutes užmuša net tuberkuliozės lazdelę. Tad fitoncidais galima ne tik pagerinti nuotaiką, darbingumą ar apetitą, bet ir efektyviai gydyti plaučių, skrandžio, žarnyno bei odos ligas.


• Pipirmėtės gali padėti jaustis žvaliau ir mąstyti aiškiau, sako dr. Rachel Herz, Brown universiteto profesorė. Viename tyrime nustatyta, kad žmonės, pauostę pipirmėčių aliejaus, užduotis atlikdavo tiksliau. Kitame tyrime nustatyta, kad pipirmėtės gali pagerinti fizinę veiklą ir padėti treniruotėse. Pamėginkite pasipurkšti pipirmėčių skonio kūno priemone ar pasitepti losjonu prieš eidami į sporto salę.

• Raminantis jazminų kvapas gali padėti geresniam miegui, sako Wheeling Jesuit universiteto mokslininkai. Pabandykite nusiprausti su jazminų kvapo muilu prieš eidami miegoti arba papurkšti jazminų kvapo patalpų purškikliu miegamąjį.

• Užuoskite rožes ir atsisveikinkite su niūria nuotaika. Žmonės, kurie kasryt žvelgdavo į gėles, jautėsi linksmesni ir energingesni visą dieną dėl dvigubo jų matymo bei uostymo poveikio, teigia Harvardo mokslininkai.

• Aromaterapijos specialistai sako, kad cinamono kvapo uostymas pagerina nuotaiką, koncentraciją ir suteikia žvalumo. Jis net gali padaryti jus geresniais, sakoma „Cinnabon“ remiamame tyrime. Kai mokslininkai paskleidė ore cinamono kvapą, praeiviai buvo mandagesni vieni kitiems, sakė psichologas dr. Avery Gilbert, knygos „What the Nose Knows“ autorius. Vien tik žodžio „cinamonas“ perskaitymas aktyvuoja tą pačią smegenų dalį, kuri aktyvuojasi jums uodžiant cinamoną, priduria jis. Pabandykite šiek tiek prieskonio laikyti savo stalčiuje. Kaskart atidarę stalčių, galėsite įkvėpti šio kvapo.

• Darbo dienos viduryje norite žvalumo gūsio? Pasak natūropatės Michelle Schoffro Cook, natūralūs kvapai, kaip kad citrusiniai, didina deguonies patekimą į smegenis, suteikia energijos ir gerina imuninę sistemą.

• Pagerinkite nuotaiką su citrina - Japonų mokslininkai neseniai nustatė smegenų dalį, kurią veikia citrinos aliejus, patvirtindamas savo kaip nuotaikos gerintojo ir ištvermės šaltinio reputaciją (tai viena priežastis, kodėl jo taip gausu oro gaivikliuose ir energetiniuose gėrimuose). Lengvai galite pasinaudoti šiais privalumais išsispaudę citrinos skiltelę į savo vandens stiklinę.



G a i r ė s » Cinamonas • Citrina • Kvapai • Prieskoniai • Vaisiai •
 

Blogas burnos kvapas Blogas burnos kvapas

Blogo burnos kvapo 90 procentų priežasčių glūdi būtent burnoje, kiti procentai - dėl skrandžio, medžiagų apykaitos problemų, rūkymo, netgi ilgalaikių įvairių dietų ir t.t...

K a t e g o r i j a » Būkime sveikesni
G a i r ė s » Kvapai


  Taisyti-papildyti

 Nepamirškite, kad BŪTINA atsižvelgti į savo ligas, tad NEPAMIRŠKITE pasitarti su savo gydytoju, prieš pasinaudojant svetainėje atrastais patarimais!


Reklama!





© 2oo8 Laima&LS | Apie svetainę | Versija mobiliems | Kontaktai | Atnaujinta:

2024-04-25