Esat.lt facebook'eKaip elgtis gatvėje ir nepakliūti po ratais?

Jei paklausite, kuo tai susiję su sveikata? o jūs paklauskite pas tą, kuriam nepavyko prasilenkti su automobiliu :) Tad, paprastos tiesos, kaip elgtis gatvėje? Atrodo paprasta... bet juk kartais taip lengvabūdiškai elgiamės, juk galvą prarasti ne taip ir sudėtinga :)

1. Neskubėk, neskubėk, neskubėk! - jau artėdamas prie gatvės žingsnį sulėtink. Jei kur nors vėluoji, vis tiek neskubėk. Net pavėluoti geriau, negu po ratais patekti. Kad nevėluotum, visuomet išeik anksčiau. Gatvę pereik tik ten, kur galima. Ten greičiau pereisi negu pavojingoje vietoje.

2. Negalvok apie pašalinius dalykus - jau artėdamas prie gatvės, išmesk iš galvos visas kitas mintis. Galvok tik apie tai, kaip saugiai pereiti gatvę. Jau pamatęs gatvę ar kelią, pagalvok apie atsargumą.

3. Susikaupk ir nesiblaškyk - nedaryk jokių netikėtų veiksmų. Elkis ramiai. Niekada nesutrik. Dažnai pasitaikanti situacija: močiutė eina ties parduotuve per gatvę, prieina iki vidurio gatvės, priekyje mašina sucypia bet sustoja, o močiutė kad eitų į priekį, jei jau pradėjo - išsigąsta ir staiga puola atgal. O ten vairuotojas, galvodamas kad tą pusę jau praėjo, nepristabdo ir rezultate nesuspėja sustabdyti - geriausiu atveju - močiutė sužeista.

4. Nekalbėk - jau eidamas prie gatvę, liaukis kalbėjęs su draugais ar kitais bendrakeleiviais.

5. Jei esi labai susijaudinęs, per gatvę neik - jei tankiai ir smarkiai plaka tavo širdis, labai džiaugiesi ar liūdi, esi nusiminęs ar susierzinęs, į gatvę neik. Pirma nusiramink.

6. Dairykis atidžiai - dairykis ir kelią apžvelk atidžiai. Ne tik žiūrėk, bet ir matyk!

7. Klausykis įdėmiai - ne tik klausykis, bet ir girdėk! Tai padės tau laiku išgirsti ir pasisaugoti artėjančių automobilių.

8. Visada įsitikink savo saugumu pats - nesek aklai paskui kitus praeivius. Daugiau pasitikėk savimi. Galvok savo galva.

9. Kantrybė – gatvėje ir kelyje svarbiausia - kartais reikia ilgai pastovėti ir palaukti, kol automobiliai pravažiuos. Turėk kantrybės ir lauk.

10. Jei abejoji – spėsi per gatvę pereiti ar ne, – sustok ir jokiu būdu neik. Nusiramink! Eik tik tada, kai būsi garantuotas savo saugumu.

11. Niekada nerizikuok - geriau praleisk dar tolokai esančius automobilius. Viskam pasilik atsargą. Pasilik laiko atsargą tam, jei sukluptum, pargriūtum ir reikėtų atsikelti.

12. Savo keliones planuok iš anksto - prieš kelionę suplanuok, kuriose vietose pereisi gatvę ar kelią. Prisimink, kaip reikia tai daryti.

Įpratimas - antras prigimimas!G a i r ė s » Elgesys •
 

  Taisyti-papildyti

 Nepamirškite, kad BŪTINA atsižvelgti į savo ligas, tad NEPAMIRŠKITE pasitarti su savo gydytoju, prieš pasinaudojant svetainėje atrastais patarimais!


Reklama!

© 2oo8 Laima&LS | Apie svetainę | Versija mobiliems | Kontaktai | Atnaujinta:

2024-06-20