Esat.lt facebook'eDirbtinės ašaros

Dirbtinės ašaros veikia panašiai kaip natūralios ir vartojamos, kai akys jų gamina per mažai ir dėl to džiūsta. Jų sudėtis labai artima natūralioms ašaroms. Tik jos gaminamos šiek tiek glitesnės, kisieliaus, netgi tepalo konsistencijos, kad ilgiau veiktų.

Dirbtinės ašaros - tai pagalba akims, o ne vaistas ligai gydyti. Jos naudojamos, kai akis išsausėja, kai sausos akies sindromas labiau progresuoja, kai atsiranda sausų plotelių ragenoje.

Tačiau jų nereikėtų painioti su vaistinėmis medžiagomis, kurios sutraukia akies kraujagysles. Esant paraudusiai, perštinčiai akiai, daugelis žmonių vartoja preparatų nuo raudonų akių, t.y. kurie sumažina akies paraudimą. Tačiau tai nėra dirbtinės ašaros, bet vaistai, kurie, sutraukdami kraujagysles, neretai tik užmaskuoja simptomus.


Antikos laikais sudirgintos akys buvo drėkinamos kiaušinio baltymu, seilėmis. Šiais laikais žmogus gali ir pats vaistinėje nusipirkti dirbtinių ašarų. Svarbu tiksliai pasakyti, ko reikia, ir nenusipirkti, pvz., kraujagysles sutraukiančio preparato.


Dažniausiai pasireiškia šildymo sezono metu, kai oras patalpoje nenatūraliai sausas. Įvairūs šildytuvai džiovina orą, todėl normali akies drėgmė sutrinka.

Vairuojant automobilį, dažnai naudojamasi oro kondicionavimo sistemomis. Jos džiovina orą, o jei kelionė ilga, akys tampa visiškai sausos, gali parausti ar imti perštėti.

Dirbtinės ašaros padėtų ir lėktuve, kuriame cirkuliuojantis sausas oras džiovina akis.

Darbas kompiuteriu, t.y. monitoriaus ekrano spinduliavimas, retesnis mirksėjimas, taip pat, be jokios abejonės, džiovina akį. Sutrikdoma ašarų plėvelės struktūra, akys rausta.


Dirbtinės ašaros naudojamos ir tais atvejais, kai pasireiškia diskomforto jausmas akyse, o gydytojas, apžiūrėjęs akis, neranda jokių objektyvių priežasčių - nėra uždegimo, opos, epitelio pažeidimo, nubrozdinimo ar ko nors panašaus. Gali būti tiesiog nestabili ašarų plėvelė arba pradinių sausos akies požymių. Šiuo atveju lašinamos dirbtinės ašaros atnaujina traukos jėgas bei normalią ašarų plėvelės būklę.

Sutrikus normaliai ašarų plėvelės struktūrai, visos dulkės, blakstienų tušo dalelės mirksint veikia kaip žvyras. Kiekvienas mirktelėjimas braižo akį, todėl pirmiausia reikia išgydyti tą nubraižymą, o po to lašinti dirbtinių ašarų. Dažniausia jų lašinama ilgai, kol žmogus nebejaučia diskomforto.

Akis pasižymi savybe gintis pati - nudžiūvus ašarų plėvelei, žmogus nori mirksėti, o šio proceso metu drėgmė atsinaujina savaime. Stengiantis specialiai nemirksėti, akis refleksiškai apsipila ašaromis. Kai kurių autorių duomenimis, yra netgi specialios indikacijos naudoti dirbtines ašaras - jos turėtų padėti turistams, kurie, tarkime, vaikščiodami po muziejus (o juose oras ir taip dažniausiai būna sausas), užmiršta mirksėti iš susižavėjimo.G a i r ė s » Ašaros • Akys •
 

Vaikų kambarys Spalvų įtaka akims

Pasirodo, vaikus, yač kūdikius labiausiai vargina ryški geltona spalva. Pastebėta, kad geltonai dažytuose kambariuose kūdikiai dažniau verkia. Keista, bet būtent geltona dažniausiai dažoma....

K a t e g o r i j a » Būkime sveikesni
G a i r ė s » Akys


Pratimai akims Jogos pratimai akims

Indijos jogai pataria pirmiausia gerai pasiražyti, taip išjudinsite sulėtėjusią kraujotaką ir paruošite dienos darbams sąnarius, be to, normalizuosite kraujospūdį....

K a t e g o r i j a » Būkime sveikesni
G a i r ė s » Akys


  Taisyti-papildyti

 Nepamirškite, kad BŪTINA atsižvelgti į savo ligas, tad NEPAMIRŠKITE pasitarti su savo gydytoju, prieš pasinaudojant svetainėje atrastais patarimais!


Reklama!

© 2oo8 Laima&LS | Apie svetainę | Versija mobiliems | Kontaktai | Atnaujinta:

2024-06-20