Esat.lt facebook'eAkiniai nuo saulės

Akiniai nuo saulės - manote, kad akiniai nuo saulės tik tuščias pinigų švaistymas? Medikai siūlo kuo greičiau keisti tokią nuomonę. Specialistai tikina, kad ne tik pietų šalyse, bet ir Lietuvoje jie saulėtomis dienomis reikalingi bet kuriuo metų laiku, rašo žurnalas “RP”.

Atlikti tyrimai rodo, kad ultravioletiniai spinduliai ir sveikas akis turinčiam žmogui kenkia. Ypač jautrios vaikų akys. Žalingas UV spindulių poveikis dar labiau padidėja prie vandens ar prisnigus dėl atspindžių.

Ypač turi būti atidūs žmonės sergantys akių ligomis. Po kataraktos operacijų, kai lęšiukas pakeičiamas dirbtiniu, jis nebegali sugerti UV spindulių ir jie patenka į tinklainę. Ji tampa net 14 kartų pažeidžiamesnė. Beje, jau sukurti dirbtiniai lęšiukai, turintys UV filtrus. Kitu atveju būtini akiniai nuo saulės.

   Kaip prižiūrėti akinius?

5 proc. mus pasiekiančios saulės šviesos sudaro ultravioletiniai spinduliai A, B ir C. Nedidelės jų dozės žmogui reikalingos: vitamino D gamybai, kraujo ląstelių formavimuisi, imuninei sistemai, bet dideli kiekiai kenkia. Apsaugoti organizmą nuo žalingiau šių UV spindulių padeda žemės atmosfera, bet plonėjant ozono sluoksniui, kuris sulaiko tik dalį UV C spindulių, natūrali apsauga vis silpnėja. Mus pasiekiantis UV spindulių kiekis pasiekė gąsdinančią 325 nanometrų ribą.

Ultravioletiniai spinduliai audiniams turi fotocheminį (UV C ir UV B) ir terminį (UV A) poveikį. Jie sugeriami ląstelėse ir suardo baltymų, nukleininių rūgščių jungtis, dėl to keičiasi molekulių struktūra. Ypač jautrios UV spinduliams akys. UV spindulius sugeria ragena, lęšiukas ir tinklainė. Tai dėl jų skatinamas kataraktos vystymąsis. UV A sukelia tinklainės degeneraciją. Taip pat dėl žalingo UV spindulių poveikio gali atsirasti sparninės plėvės.


Kaip išsirinkti? - geriausiai nuo saulės Lietuvos gyventojus apsaugo pilkos, žalios, rudos spalvos lęšiai. Jie nebūtinai turi būti juodi, kad tinkamai apsaugotų, tai gali padaryti ir permatomi, vos pilkšvi lęšiai. Pilkos spalvos lęšiai perteikia natūraliausią spalvų vaizdą, o žalsvi rekomenduojami žmonėms, turintiems regėjimo problemų, pavyzdžiui, kataraktą. Ruda spalva pašviesina vaizdą, maloniai nuteikia. Iš 5 akinių nuo saulės kategorijų (nuo 0 iki 4) lietuviams rekomenduojama 3-ioji.

Nors ir paprasti akiniai tinkamai saugo nuo kenksmingų spindulių, dažnai vairuojantiems, žvejojantiems ar besimėgaujantiems vandens pramogomis rekomenduojami poliarizuoti, arba antirefleksiniai, akiniai, kurie pašalina blizgesį, paryškina vaizdą.

Akinius nuo saulės būtina nešioti ir vaikams, nes jų akys itin jautriai reaguoja į kenksmingus spindulius. Moterys raginamos nešioti akinius nuo saulės, kad išvengtų raukšlių aplink akis.

Sertifikuotų akinių lęšių filtro kategorijos ir rėmelio numerio reikia ieškoti išilgai vidinės akinių kojelės.

G a i r ė s » Akiniai • Akys • Žalingas poveikis •
 

Soliariumo malonumai Soliarumo lankytojams gresia aklumas

Medikai perspėja, ultravioletiniai spinduliai soliariumuose yra labiau koncentruoti nei natūralūs saulės spinduliai, todėl rizika susirgti akių ligomis yra žymiai didesnė...

K a t e g o r i j a » Būkime sveikesni
G a i r ė s » Akys


Akys Ką gali išduoti mūsų akys?

Akių ir vokų forma, akies obuolio ir odenos spalvos pakitimai, per didelė drėgmė arba sausumas iškalbingai liudija apie organizmo sutrikimus..

K a t e g o r i j a » Esate sveiki?
G a i r ė s » Akys


Akių ligos Glaukoma

Tai akių liga, kurią sukelia padidėjęs akies vidinis spaudimas, pažeidžiąs regos nervą ir tinklainės ląsteles, kai sutrinka skysčių tekėjimas akyje. Lėtai pradeda siaurėti akiplotis...

K a t e g o r i j a » Būkime sveikesni
G a i r ė s » Akys


  Taisyti-papildyti

 Nepamirškite, kad BŪTINA atsižvelgti į savo ligas, tad NEPAMIRŠKITE pasitarti su savo gydytoju, prieš pasinaudojant svetainėje atrastais patarimais!


Reklama!


© 2oo8 Laima&LS | Apie svetainę | Versija mobiliems | Kontaktai | Atnaujinta: 2020-03-19