Esat.lt facebook'e



Ar reikia mažinti temperatūrą?

Pakilusi temperatūra įspėja, kad organizmas negaluoja. Įpratome ją mažinti vaistais. Tačiau taip daryti NEREIKIA, o kartais – ir negalima.

Organizmas taip ginasi nuo ligos.

Karščiavimas – vienas iš nespecifinių organizmo apsaugos būdų nuo infekcijos. Pakilus temperatūrai, paspartėja antikūnų gamyba, padidėja baltųjų kraujo kūnelių, kovojančių su infekcija, aktyvumas. Kai kūno temperatūra yra 39 laipsniai, daugelis žmogui pavojingų virusų netenka invazinių savybių žūsta.

Tačiau kaip tada suprasti reklaminius karščiavimą mažinančių vaistų raginamus išgerti jų „vos pajutus pirmųjų peršalimo požymių“? Ar tai nėra žalinga? Kuo gali baigtis toks greitas gydymasis? Pasak gydytojų, vaistai, mažinantys padidėjusią kūno temperatūtą, silpnina organizmo gynimosi reakciją. Skubėti jų gerti nereikėtų ir todėl, kad karščiavimas gali būti vienintelis ligos požymis. Sumažinus jį vaistais, gali būti per vėlai nustatytos ir pradėtos gydyti pavojingos infekcinės ligos.

Medikai, rekomenduojama mažinti tik aukštesnę kaip 38,5 – 39 laipsnių kūno temperatūrą. Žemesnė mažinama tik tam tikrais atvejais ( sergant širdies ligomis, kilus kūno traukulių ir pan.

Bet kokiu atveju, vertėtų prieš ką nors darant pasikonsultuoti su savo gydytoju. Žinoma nevertėtų, važiuoti pačiam į polikliniką - juk turbūt įmanoma gauti konsultaciją ir telefonu.



G a i r ė s » Ligos • Temperatūra •
 

  Taisyti-papildyti

 Nepamirškite, kad BŪTINA atsižvelgti į savo ligas, tad NEPAMIRŠKITE pasitarti su savo gydytoju, prieš pasinaudojant svetainėje atrastais patarimais!


Reklama!





© 2oo8 Laima&LS | Apie svetainę | Versija mobiliems | Kontaktai | Atnaujinta:

2024-04-25