10 nuovargio priežaščių
Dešimt nuovargio priežaščių - atrodo, prisižiūrite, sveikai maitinatės ir pakankamai miegate, tačiau nuovargis - nuolatinis jūsų palydovas. Kas tie energijos vampyrai, ištraukiantys jūsų energiją? Štai dešimt pagrindinių priežasčių, dėl kurių galite stokoti energijos.
Elektriniai prietaisai
Mieguistumas, galvos svaigimas ir nuolatinis nuovargis - tokie yra dažniausi jautrumo elektriniams prietaisams simptomai. Specialistų teigimu, elektros energija išbalansuoja natūralius mūsų kūno bioritmus.
Sveikatai labiausiai kenkia mobilieji telefonai, skleidžiantys stiprias elektromagnetines bangas. Riziką sveikatai gali sukelti ir plaukų džiovintuvas, jei juo naudojatės ilgiau nei 10 minučių, prie lovos laikomas skaitmeninis laikrodis ir sėdėjimas per arti kompiuterio ekrano. Patartina įsigyti kitokį laikrodį, plokščiojo ekrano monitorių, o mobilųjį telefoną laikyti kuo toliau.
Inkstų ligos
Infekcines inkstų ligas liudija skausmas, karščiavimas ir dažnas šlapinimasis. Dažni šios ligos simptomai - apatija ir nuovargis. Būtinai pasitikrinkite inkstus. Medikai pataria kasdien išgerti 6-8 stiklines skysčių. Tai nebūtinai turi būti vanduo, bet ir ne kofeino turintys gėrimai ar alkoholis, nes jie dirgina šlapimo pūslę.
Klastingasis diabetas
Yra žmonių, kurie net neįtaria, kad serga diabetu. Pagrindinės šios sunkios ligos priežastys - pernelyg didelis saldumynų potraukis, antsvoris ir sėslus gyvenimo būdas.
Sergant diabetu, organizmas nesugeba gliukozės paversti energija, todėl kepenys pradeda gaminti jos daugiau nei įprasta. Negalėdamas gliukozės paversti energija, organizmas naudoja riebalų ir baltymų atsargas tam, kad pagamintų daugiau gliukozės, ir dar labiau paaštrina problemą.
Žmonės, nesigydantys diabeto, nuolat jaučia nuovargį, jų svoris krinta. Kiti diabeto simptomai - dažnas šlapinimasis ir nenumaldomas troškulys.
Pasidarykite kraujo tyrimą dėl cukraus kiekio kraujyje. Medikai pataria valgyti kas trys valandos, vartoti mažiau duonos, vaisinių jogurtu ir sulčių, vengti cigarečių ir kofeino. Patartina valgyti daugiau jūros gėrybių, kiaušinių, žalių daržovių ir vaisių - kriaušių, vynuogių, persikų ir kivių.Vietoj makaronų rinkitės ryžius, o pusryčiams valgykite košę.
Tam tikrų maisto produktų netoleravimas
Jei organizmas netoleruoja kokio nors maisto, gali atsirasti dirglumas ir mieguistumas. Maisto netoleravimas sutrikdo imuninės sistemos darbą, o tai atima daug energijos. Anot dietologų, alergiją dažniausiai sukelia kviečių, pieno produktai ar saldumynai. Patartina pasidaryti kraujo tyrimą, kuris nustatys alergiją tam tikriems maisto produktams.
Nepakankama skydliaukės funkcija
Skydliaukė gamina hormoną tiroksiną, kuris kontroliuoja medžiagų apykaitą ir reguliuoja energijos kiekį. Jei skydliaukė gamina jo per mažai, jaučiamas nuovargis. Kartais priaugama svorio, išsausėja oda ir plaukai, gali kamuoti depresija. Atlikite skydliaukės tyrimą. Jei paaiškės, kad jos veikla nepakankama, gydytojas išrašys sintetinių hormonų atkurti hormonų balansą.Tokiu atveju rekomenduojama valgyti daugiau žuvies, vaisių, daržovių ir vengti alkoholio ir nikotino.
Miego trūkumas
Nustatyta, kad nuo nemigos kenčia beveik kas trečias žmogus. Medikai teigia, jog sutrikęs nakties miegas kenkia tiek fizinei, tiek psichinei sveikatai. Per ilgą laiką susidaro didžiulis miego trūkumas, kurio organizmas nebegali kompensuoti.
Nemiga gali kankinti dėl įvairių priežasčių. Viena jų - nepatogus lovos čiužinys. įsigijusios patogų čiužinį, tikrai pagerinsite nakties miegą.
Anemija
Ją sukelia geležies trūkumas organizme. Geležis reikalinga raudonųjų kraujo kūnelių gamybai, kurie visą organizmą aprūpina deguonimi. Jei trūksta geležies, jaučiatės nuvargusi ir mieguista, nors miegate pakankamai. Gali pradėti tankiau plakti širdis.
Pasidarykite kraujo tyrimą, parodantį geležies kiekį organizme.Valgykite subalansuotą maistą - raudoną mėsą ir žalias daržoves.Ypač rekomenduojami špinatai. Jei esate vegetarė, vartokite natūralius geležies papildus.
Vitamino Bl2 trūkumas
Jei vartojate multivitaminus ir sveikai maitinatės, bet jaučiatės išsekusi, reikėtų išsitirti, ar jums netrūksta vitamino B12. Šis vitaminas padeda kraujui išnešioti deguonį po visą organizmą. Piktybinės anemijos atveju organizmas nesugeba absorbuoti vitamino B12.Vienas šios ligos simptomų - gelsvas odos atspalvis.
Būtinai atlikite kraujo tyrimą vitamino B12 kiekiui nustatyti. Jei jo trūksta, veiksmingiausiai padės vitamino B - injekcijos.
Intensyvios treniruotės
Per daug intensyvios treniruotės atima nemažai energijos. Nesportuokite prieš eidamos miegoti, nes padidėjęs adrenalino kiekis, padažnė-jęs kvėpavimas ir tankiau plakanti širdis neleis jums užmigti.
Specialistai rekomenduoja tokiu sportu kaip bėgimas, greitas ėjimas ir aerobika užsiimti tik ryte.Vakarui tinka lengvas pasivaikščiojimas gryname ore ar keletas jogos pratimų atsipalaidavimui.
Depresija
Jei sveikai maitinatės, neturite skydliaukės problemų, bet nuolat jaučiate nuovargį, didelė tikimybė, kad jus kamuoja depresija. Jei praradote bet kokią motyvaciją,visiškai nebesidomite seksu,o jūsų svoris kinta-tai aiškūs depresijos požymiai.
Būtinai pasikonsultuokite su gydytoju. Depresiją išgydys antidepresantai arba psichoterapijos seansai.Vienas efektyviausių būdų pakeisti mąstymą yra kognityvinė elgesio terapija, padedanti įveikti stresą ir depresiją.
G a i r ė s » Ligos Miegas Nuovargis Vitaminai
Blogai jaučiatės? - išsitirkite skydliaukę.
Skydliaukės veikla paprastai sutrinka, jei organizme trūksta jodo, kuris būtinas hormonų gamybai. Skydliaukės ligų priežastis gali slypėti paveldimume, išorės faktoriuose....
K a t e g o r i j a » Būkime sveikesni
G a i r ė s » Nuovargis
Nepamirškite, kad BŪTINA atsižvelgti į savo ligas, tad NEPAMIRŠKITE pasitarti su savo gydytoju, prieš pasinaudojant svetainėje atrastais patarimais!