Esat.lt facebook'e



Nuodai dantų pastoje

Šiuolaikinės dantų pastos žada apsaugą nuo ėduonies ir dantenų kraujavimo. Tačiau puse lūpų kalbama, kad ant pakuočių nerašomas vienas svarbus dalykas: kad daugelio dantų pastų sudėtyje yra medžiagų, sukeliančių alergijas ir net vėžį.

Straipsnis apie tai 2009 m. buvo paskelbtas solidžiausiame Vokietijos dienraštyje "Süddeutsche Zeitung". Pateikiame straipsnio santrauką iš minėto dienraščio.

Rytais ir vakarais, o geriausia - dar ir dieną... Jei tikėsime televizinėmis reklamomis, dantis valytis reikia kuo dažniau. Taip, pedantiška higiena gali būti naudinga burnos sveikatai - tačiau poveikis visam organizmui gali būti visiškai kitoks.

Pasak tyrimų, kuriuos inicijavo vokiečių laikraštis "Öko-Test", dantų pastose yra medžiagų, sukeliančių alergijas ir net vėžinius susirgimus. Po nuodugnios laboratorinės analizės Iš patikrintų 36 dantų pastų tikrai nekenksmingomis buvo pripažintos tik 14 (mažiau negu pusė!). Pastebėtina, kad brangiausios ir labiausiai reklamuojamos pastos per tyrimus nebūtinai pasirodė esančios geriausios. Net priešingai. Dantų pastos, turinčios ilgus ir sudėtingai skambančius pavadinimus gali būti apgaulingos sveikatingumo požiūriu.

Pvz., paskutines vietas pagal šį tyrimą užėmė tokie produktai kaip "Blend A Med Complete extra fresh", "Odol med 3 40 Plus" arba "Dentagard su natūraliomis vaistažolėmis".

Nepalankų vertinimą jos gavo dėl to, kad jų sudėtyje yra bakterijų žudiko triklozano, kuris gali ateityje mažinti antibiotikų veiksmingumą. Daugybę kartų įrodyta ir tai, kad dantų pastose esantis agresyvusis cheminis komponentas tensido natrio laurilsulfatas, užuot ką nors naudingo daręs burnos higienai, viso labo tik dirgina gleivinę.

Apibendrinant: daug žadantys prekių ženklai dažnai tik tuština piniginę, bet neprisideda prie dantų ir dantenų sveikatos.

Neatsitiktinai šiuo metu pasaulyje pažangiausias dantų valymo metodas (specialus "vieno danties" šepetukas plius individualiai parinkti tarpdančių šepetukai) visiškai išsiverčia be jokios dantų pastos. Tai ne tik kraujuojančių dantenų problemos pašalinimas, bet ir jokių nuodų iš pastos tūtelės. Aš turiu prisipažinti, gėda bet nežinau apie tokį valymo būdą... bet reikės pasidomėti...



G a i r ė s » Dantys • Dantų pasta • Žalingas poveikis •
 

Dantų valymas su tarpdančių siūlu Kaip naudotis tarpdančių siūlais?

Tarpdančius patartina valytis prieš dantų valymą vakare. Tuomet valantis dantis, dantų pastoje esantis fluoras, galės nekliudomai patekti į tarpdančius ir stiprinti Jūsų dantis....

K a t e g o r i j a » Būkime sveikesni
G a i r ė s » Dantys


Dantų valymas Dantų valymosi optimali trukmė?

Didžiosios Britanijos mokslininkai, ekspermentais bandė nustatyti, koks iš tikrųjų yra optimalus dantų valymo laikas. Ar spėjate, o gal visgi žinote?..

K a t e g o r i j a » Būkime sveikesni
G a i r ė s » Dantys


  Taisyti-papildyti

 Nepamirškite, kad BŪTINA atsižvelgti į savo ligas, tad NEPAMIRŠKITE pasitarti su savo gydytoju, prieš pasinaudojant svetainėje atrastais patarimais!


Reklama!





© 2oo8 Laima&LS | Apie svetainę | Versija mobiliems | Kontaktai | Atnaujinta:

2024-04-25