Kaip išsirinkti šampūną plaukams?
Žodis šampūnas (sampoo) senovės hindi kalboje reiškia masažas. Jis siejamas su pojūčiais, todėl plaukus plaunant šampūnu reikia įsijausti į patį procesą.
Šampūnas labai svarbi higienos priemonė, todėl labai svarbu pasirinkti tinkamą. Šampūnų pasiūla tikrai labai gausi: pagal plaukų tipą, plaukų spalvą, atskirai vyrams, moterims ir vaikams, gydomieji, stiprinamieji, slenkantiems plaukams stiprinti, purumo suteikiantys, tiesinamieji, žvilgesio suteikiantys, gaivinamieji, maitinamieji, šampūnai du viename (šampūnas su kondicionieriumi, šampūnas su balzamu, šampūnu su dušo želė) ir t.t.
Patarimai - kaip teisingai plauti plaukus?
Kokybiškas šampūnas užtikrina plaukų švelnumą, minkštumą ir suteikia švarumo jausmą.
Vaikams rekomenduojama rinktis švelnius, mažai putojančius, bemuilius, be lanolino šampūnus.
Visų pirma šampūno pasirinkimas priklauso ne tik nuo plaukų ir galvos odos tipo, bet ir nuo amžiaus:
Brendimo laikotarpiu plaukai dažniau riebaluojasi, todėl juos patartina trinkti taip dažnai, kaip reikia.
Apie 2025 metus išryškėja plaukų tipas: riebūs, normalūs, sausi.
Nuo 35 metų net ir tinkamai prižiūrimi plaukai ima sausėti, atsiranda žilų plaukų, todėl pasirinkti tinkamą šampūną tampa dar svarbiau.
Apie 45 metus tinkamas šampūnas ypač svarbus, nes plaukai silpnėja, retėja, tampa mažiau elastingi, tai lemia ir hormonų pokyčiai.
Gydomųjų šampūnų nepatartina pirkti nepasitarus su gydytoju.
Plaukų grožio specialistai vieningi - kasdieniniai plaukų priežiūrai geriausia naudoti neutralų, šampūną. Ir visai nereikia baimintis, kad dažnas trinkimas juos nualins. Priešingai, nešvarumai ir dulkės, besikaupiantys plaukuose, jiems kenkia kur kas labiau nei kasdienis plovimas tinkamai parinktu šampūnu.
Dvejopo poveikio šampūnai arba, kitaip tariant, šampūnas ir kondicionierius viename ypatingi tuo, kad jų sudėtyje esančios veikliosios medžiagos ne tik valo, bet ir švelnina plaukus, neutralizuoja neigiamą elektrostatinį plaukų krūvį, tad šie mažiau elektrinasi, veliasi, tampa lengviau iššukuojami.
Dažytų plaukų šampūnuose yra specialių spalvą palaikančių komponentų be amoniako ir oksiduojančių medžiagų, kurie nekenkia galvos odai ir plaukams.
Šampūnus nuo pleiskanų reikėtų naudoti labai atsargiai, nes juose yra priešgrybelinių, antibakterinių, antiseptinių, antibiotikų komponentai, mikroelementai, siera, degutas, cinko piritionatas, oktopiroksas, selenas, akmens anglies dervų, molių, augalinių ekstraktų ir eterinių aliejų bei negyvosios jūros mineralinės druskos. Prieš pasirenkant tokią priemonę reikia kreiptis į specialistą, kuris galėtų nustatyti pleiskanų atsiradimo priežastis, pleiskanų tipą, nes, pavyzdžiui, sausos ir riebios Seborėjos gydymui reikia skirtingų priemonių.
Be to, norint atsikratyti pleiskanų, reikia pašalinti pleiskanas sukeliančias priežastis, t.y. naudoti ne tik higienines kosmetines ir gydamasis priemones, bet ir subalansuoti mitybą sureguliuoti įvairias organizmo funkcijas. Toks šampūnas turi būti minkštas, kad nesudirgintų ir neperdžiovintų odos. Po tokių šampūnų nuo pleiskanų, kurie reguliuoja riebalinių liaukų sekreciją, ramina ir tonizuoja odą, reikia būtinai panaudoti skalavimo priemonę, atstatanti apsauginę odos mikroflorą.
Be to, rekomenduojama šampūną pirkti ne prekybos centruose, bet vaistinėse..
G a i r ė s » Higieną Plaukai
Kada geriausias laikas vykti pas kirpėją?
Nežinote kada susiplanuoti vizitą pas kirpėją? Mes galime pasufleruoti :) Ypač vertėtų į tai atsižvelgti toms ir tiems, kurių plaukai itin nepaklusnūs....
K a t e g o r i j a » Būkime sveikesni
G a i r ė s » Plaukai
Nepamirškite, kad BŪTINA atsižvelgti į savo ligas, tad NEPAMIRŠKITE pasitarti su savo gydytoju, prieš pasinaudojant svetainėje atrastais patarimais!