Esat.lt facebook'eDantų rekordas - kiek žmogus gali turėti dantų?

Dantis (lot. dentes) – burnos ertmės organas, sudarytas iš dentino, danties vainikas padengtas emaliu, kaklelis ir šaknis – plonu cemento sluoksniu.

Kiekviename suaugusio žmogaus žandikaulyje yra po keturis kandžius, dvi iltis, keturis kaplius ir šešis krūminius dantis. Iš pradžių žmogus turi pieninius dantis, kurių yra 20, o vėliau išdygsta nuolatiniai – jų yra 32.

Kandžiai (incisivi) – jų vainikas įlenktas, skaptelio formos, turi vieną šaknį. Kandžiais maistas atkandamas.

Iltiniai (canini) – jų vainikas aštriabriaunis, kūgio formos, turi vieną šaknį. Iltimis maistas atplėšiamas.

   Pasaulio ir Lietuvos rekordai ir ne tik.. Pasaulio ir Lietuvos rekordai ir ne tik..

Kapliai (premorales) – jų vainiko paviršiuje yra 2 iškilūs gumburėliai, turi po vieną arba dvi šaknis. Kapliais maistas sutrinamas.

Krūminiai (molares) – jų vainiko paviršiuje 4-5 gumburėliai, turi po dvi arba tris šaknis. Krūminiais dantimis maistas malamas bei trupinamas.

Pasirodo, yra sutrikimų, kurie keičia išaugamų dantų skaičių. Vienai šešiolikmetei paauglei iš Sicilijos dantys nebetelpa burnoje. Iš karto išdygus 33 nereikalingiems dantims paauglė operuota Italijos Riminio miesto klinikoje.

Paauglė kenčia nuo retos formos displazijos - kai kurių organizmo dalių, organų ar audinių formavimosi sutrikimų.

Italijos klinikos medikai atliko mergaitei sudėtingą operaciją - pašalino šešis nereikalingus dantis. "Situacija labai neįprasta, nes ši liga tik vienu atveju iš milijono gali sukelti nereikalingų dantų augimą, o mes dar nebuvo matę, kad išaugtų tiek daug nereikalingų dantų", - sakė daktaras Mauras Merlis (Mauro Merli).

Gydytojai dantis mergaitei šalina jau aštuonerius metus, nuo 2001-ųjų, per tą laiką jai ištraukė 21 dantį. Po kelių mėnesių mergaitei bus atlikta paskutinioji operacija, kurios metu medikai turi pašalinti likusiuosius šešis nereikalingus dantis. Tik po to pacientei liks tinkamas jos amžiui dantų skaičius, rašo "RIA Novosti".

Kaip pažymi medicinos specialistai, tiek nereikalingų dantų išdygsta labai retai. Prie tokių neįprastų ligų galima priskirti 17-metės prancūzės Mišelės atvejį. Mišelė kenčia dėl retos paveldimos ligos - jai išdygo vadinamieji ryklio dantys, kurie nuolat lūžinėja ir auga nauji.

Dantų yra daugiau nei turi būti, be to, jie auga keliomis eilėmis. Dėl to Mišelei nuolat reikalingos operacijos pašalinti dantis. Nors jai jau ištraukti 28 dantys, jų vis tiek lieka daugiau nei turi būti. Kas dveji metai mergaitė operuojama, tačiau dantys vėl išdygsta.G a i r ė s » Dantys •
 

Dantų šepetėlio pasirinkimas Koks turėtų būti dantų šepetėlis?

Šepetėlio rankena turi būti patogi naudoti. Pvz., storesnė šepetėlio rankena rekomenduojama vaikams, tada lengviau valdyti. Neįgaliems vaikams yra šepetėliai su specialiomis rankenomis...

K a t e g o r i j a » Būkime sveikesni
G a i r ė s » Dantys


  Taisyti-papildyti

 Nepamirškite, kad BŪTINA atsižvelgti į savo ligas, tad NEPAMIRŠKITE pasitarti su savo gydytoju, prieš pasinaudojant svetainėje atrastais patarimais!


Reklama!

© 2oo8 Laima&LS | Apie svetainę | Versija mobiliems | Kontaktai | Atnaujinta:

2024-06-29