Manoma, kad pradininkė pėdkelnių yra anglė Meri Kuant 60-ųjų pabaigoje, kuri sijonus taip patrumpino, kad kojinės ir kelnaitės susiliejo tapdamos pėdkelnėmis, ši aprangos detalė tapo nepakeičiama moteriško garderobo dalis.
Baroko laikais buvo sakoma "keisti kaip pirštines", o šiandien šį pasakymą galima perfrazuoti "keisti kaip pėdkelnes" taip užsimenant apie šio nepigaus daikto trumpaamžiškumą. Ir jeigu žmonės įsigudrino pirkti dvi poras kojinių, kad vienai suplyšus ją būtų galima pakeisti kita iš naujos poros, tai su pėdkelnėmis šis triukas neišdegs. Dėl mažutės nubėgusios akies ką tik nupirktos pėdkelnės negailestingai išmetamos lauk.
O kaip apmaudu, kai nubėgusią akį pastebi prieš įeidama į teatrą ar restoraną! Pasitikėjimas savimi nuo 180 laipsnių staiga nukrenta iki 0. "Kodėl gi tai nutiko man būtent šiandien?!" O gal tiesiog nemokame išsirinkti?
Pėdkelnių priežiūra
Pėdkelnių dydžių lentelė
Taigi, kojinių produkcijos žinovų ir specialistų rekomendacijos:
Pirkdama pėdkelnes įvertinkite faktą, kad sukčiai su malonumu padirbinėja žymių ir perkamų firmų pėdkelnes, nes nežinomas pavadinimas pirkėją verčia suabejoti prekės kokybe. Patyrę žmonės pirmenybę teikia pėdkelnėms, kurių pavadinimai dar nemirga reklamose, nes žino, jog nauji gamintojai netaupys prekės kokybės sąskaita, jei dar nėra užsitarnavę gero vardo. Tačiau nepriklausomai nuo to, ar perkate pėdkelnes žinomu ar nauju pavadinimu, prieš sumokant pinigus, reikia padaryti štai ką:
Pauostykite - atsargiai atidarykite pakuotę ir pauostykite kvapą. Firminiai gaminiai skleidžia malonų parfumerijos aromatą. Tikras pėdkelnes audžia specialiuose fabrikuose, pėdkelnių gamyboje numatytas ir visų rūšių pėdkelnių kvėpinimas. Padirbtos pėdkelnės taip nekvepės, nes kvėpinimo procesas gan brangiai kainuoja tai per didelė prabanga klastotojams.
Pačiupinėkite - kad galėtumėte apžiūrėti siūles, pakanka ištempti kelnaites. Pigių gaminių siūlės yra iškilios, "apvalios" jos išryškės po aptemptais ir trikotažiniais rūbais. Firminės, kokybiškos pėdkelnės yra plokščiomis, beveik susiliejančiomis su audiniu, siūlėmis.
Išsiaiškinkite - kad visiškai įsitikintumėte pėdkelnių kokybe, jums teks geriau apžiūrėti kelnaičių įsiuvą. Rombinis arba ovalus audinio gabalėlis leidžia pėdkelnėms geriau apgulti moters figūrą. Jo dėka pėdkelnės netrina, nenukąra ir neįsirėžia kojinių susijungimo vietoje. Be to, brangių modelių įsiuvo audinio sudėtyje yra medvilnės arba mikropluošto, todėl po pėdkelnėmis galite nemūvėti kelnaičių. Moterys, mėgstančios aptemptus ir trikotažinius rūbus, žino, kaip apgailėtinai atrodo apatinio trikotažo juostelės, išryškėjančios iš po viršutinių rūbų.
Kad įsiuvo sudėtyje yra medvilnės, bus nurodyta ant įpakavimo šiuo atveju medvilnės bus ne daugiau nei 3% ir visa ji bus įsiuve.
Kokybiškas liemuo turi būti ne žemesnis nei 3-4 cm, jis turi nesusivynioti ir išsitempti mažiausiai 70-80 cm. Paskutiniaisiais metais brangiose pėdkelnėse vietoje megzto juosmens dažnai prisiuvamas platus elastinis kaspinas.
Iššifruokite - ką reiškia tie paslaptingieji "denai" ir "laikros"? Denas audinio tankumas. Kuo tankesnis audinys, tuo storesni siūlai, tuo daugiau denų. Tačiau kaina priklauso ne nuo denų skaičiaus - kartais 7-15 denų pėdkelnės kainuoja brangiau nei 40 denų. Kaina priklauso nuo laikros (elastinas - lycra): kuo jos daugiau, tuo kaina didesnė. Jei ant pakuotės nurodyta, kad gaminio sudėtyje yra 3-5% laikros, reikėtų žinoti, kad visa laikra bus liemenyje, o kojinės yra iš paprasčiausio kaprono, kuris dažnai susigarankščiuoja į "armonikėlę". Jei pėdkelnes dėvite visą dieną, labiausiai tam tinka 12-17% elastano turintys gaminiai. Jei laikros yra 25-30%, tokios pėdkelnės turi gydomųjų (antivarikozinių ir anticeliulitinių) savybių.
Jei ant etiketės nurodyta 40% laikros, tai greičiausiai yra padirbtos pėdkelnės, nes tiek laikros būti negali.
6-15 denų pačios ploniausios pėdkelnės, skirtos karštoms vasaros dienoms ir oficialiems vakariniams renginiams.
20-40 denų - pėdkelnės tinka visiems metų laikams. Jos nėra visiškai permatomos būna tik pusiau permatomų ir nepermatomų.
50-180 denų pėdkelnės - skirtos šaltam orui, šalnoms, šlapdribai. Jų sudėtyje dažnai būna medvilnės, mikrofibros, akrilo arba vilnos.
Didelį vaidmenį pėdkelnių kokybei turi ir mikropluoštas ("mikrofibra"). Ji užtikrina, kad šis moteriškas ginklas būtų pakankamai minkštas, švelnus ir tuo pačiu tvirtas. Ant įpakavimų ji dažniausiai nurodoma užrašu "multisoft" arba "micro". Kuo didesnis jos skaičius (jis gali būti nuo 13 iki 80), tuo geresnė pėdkelnių kokybė ir ilgesnis galiojimo laikas.
O ar mokate tinkamai apsimauti pėdkelnes?
Tai itin delikati procedūra, reikalaujanti atsargumo, jei nenorite suplėšyti kojinių. Įsitikinkite, kad ant jūsų rankų nėra šiurkščių nelygumų, kad jūsų nagai tvarkingi, t.y. tvarkingai nulyginti. Venkite tiesioginio nagų ir pėdkelnių kontakto. Jei mūvite žiedą ar apyrankę su akmenukais, patariame juos nusiimti prieš maunantis pėdkelnes. Priešingu atveju jums pagelbės pirštinės. Atidžiai suvyniokite kiekvieną kojinę iki pirštų galiukų. Įkiškite koją ir tempkite pėdkelnes į viršų vis palygindama jau užmautą dalį. Atsargiai užmaukite ant juosmens. Pėdkelnių labai netempkite. Nusiaukite pėdkelnes lygiai taip pat atsargiai. Patarimas maukitės pėdkelnes drėgnomis rankomis, tuomet jos kojas apguls lygiau. Be to, itin plonas pėdkelnes maukitės drėgnomis ar kremu išteptomis rankomis. Taip mažesnė tikimybė, kad bebandant pagauti vis slystantį plonytį audinį įrėšite jį nagu ir sugadinsite kojines.
G a i r ė s » Stilius, mada | Drabužiai | Pėdkelnės |