Kaip paslėpti figūros trūkumus?

Savikritika, aišku, labai sveikas dalykas. O jei ta savikritika sveika ir reali, tuomet dar geriau. Ypatingai kai kalbame apie figūrą. Reta moteris gali pasigirti turinti idealią figūrą, o jei suvokia savo trūkumus, tai tuomet ir juos paslėpti tokia moteris tikrai mokės. Slėpti šiuo atveju tikrai nereiškia bėgti ir pasidaryti kokią plastinę operaciją ar riebalų nusiurbimą.

Paslėpti trūkumus ir išryškinti privalumus labai padeda drabužiai. Na bet čia to turbūt ir sakyti nereikia – kiekviena protinga moteris tą tikrai žino. Tik gal ne kiekviena žino, kaip tą reikia daryti.


Kaklas

• Jeigu tavo kaklas storas ir trumpas, nenešiok ant kaklo vėrinių ir skarelių, kabančių auskarų, nesisiūk drabužių su didelėmis ir stačiomis apykaklėmis. Labiausiai tokiu atveju tiks drabužiai su smailiomis iškirptėmis (na nebūtinai tokio gilumo kaip paveikslėlyje ) be apykaklės arba su nedideliais atvartėliais. Nešiok trumpus arba pakeltus į viršų plaukus. Tai optiškai „pailgins“ tavo kaklą ir taip jis tikrai atrodys plonesnis.

• Jeigu kaklas ilgas, tikrai nėra sudėtinga pasirinkti drabužius. Visai kas kita, jei kaklas yra per daug ilgas ir plonas. Tuomet riškis ant kaklo skareles arba rinkis drabužius aukštomis apykaklėmis. Šiuo atveju tau tikrai netiks ilgi plaukai. Preišingai, nei kai kaklas yra storas ir trumpas, kai jis yra plonas ir ilgas reikia dėvėti masyvius vėrinius ir jokiu būdu nesipuošk vienaeiliais ar trumpais vėriniais.


Klubai

• Jei jūsų klubai yra platūs, jums vizualiai reikia praplatinti pečius. Tą daro horizontalios linijos ant viršutinės jūsų kūno dalies, taip pat šviesios ir ryškios spalvos virš talijos. Klubus sumažinti padeda tamsių spalvų išilgai dryžuoti sijonai. Turėtum vengti plačių palaidinių, siekiančių klubus. Šiuo atveju derėtų rinktis siaurus sijonus su kolstėmis priekyje arba užpakalyje, tik jokiu būdu ne šonuose. Venk siaurėjančių sijonų ir liemenuotų švarkų, taip pat trumpų švarkelių.

• Siauriems klubams praplatinti reikia rinktis plačius sijonus, kelnes su daug klosčių viršuje ir storas medžiagas.


Krūtinė

• Pasirinkusi klasikinį palaidinės modelį be didelių problemų paslėpsi didoką krūtinę. Jei jau vistik yra poreikis slėpti krūtinę, venk labai liemenuotų ir apglundančių kūną drabužių, palaidinių plačiomis rankovėmis. Nesijuosk plačiais diržais, nedėvėk drabužių su kišenėmis ant krūtinės. Ir atmink – kuo laisvesnė, nekirpta per liemenį suknelė, tuo mažiau pabrėžiama krūtinė. Labiausiai šiuo atveju tinka gili kaklo iškirptė, o drabužiai su vertikaliomis linijomis krūtinės srityje optiškai sumažina jos apimtį (horizontalios linijos veikia priešingai).

• Jei tavo krūtinė yra per maža, tai rekomenduojama dėvėti plačias drapiruotas palaidines (aišku „maišo“ rengtis nereikėtų). Palaidinės turėtų būti su kišenėmis ar kitokiais papuošimais ant krūtinės, ryškesnių spalvų. Na ir reikėtų vengti įliemenuotų palaidinių, nes taip tik išryškinamas trūkumas. Raukinukai, klostės, didinančios liemenėlės, pamušalai, skersinės juostos ant viršutinės liemens dalies – visa tai sudaro didesnės krūtinės vaizdą. Itin šiuo atveju tiktų šviesių, ryškių spalvų ar margos palaidinės ir vienspalvių tamsesnių sijonų ar kelnių deriniai.


Talija - aukštą taliją gali pakoreguoti pailginusi suknelės liemenį, o diržą nuleidusi ant klubų linijos.


Šlaunys - storas šlaunis ir platoką/didoką sėdimąją dalį denk plačiu sijonu, o prie jo derink laisvo kirpimo šviesių spalvų palaidines. Tuomet optiškai pailgės viršutinė kūno dalis ir pasidarys vienoda su apatine. Taip pat tiktų kelnės ir sijonai, su kolstėmis priekyje. Kelnės turi būti užsegamos priekyje arba užpakalyje, tik ne šone, nes užsegimas šone traukia žvilgsnį į stambias šlaunis. Trumpi, prigludę, šviesių spalvų drabužiai tikrai ryškins tai, ką nori paslėpti. Turėtum atsisakyti trumpų, tiesių sijonų. Jie turėtų būti iki kelių arba dar ilgesni. Palaidinės turi būti šiek tiek trumpesnės arba ilgesnės už plačiausią sėdynės vietą. Norint paslėpti didoką sėdynę, vertėtų labiau rinktis kelnes, nei sijonus. Reikėtų vengti medžiagų, kurios glunda prie kūno ir nesisiūti/nepirkti kelnių su užpakalinėmis kišenėmis.


Pečiai

• Išsišovusias mentes bei plačius pečius geriausiai pridengi ilgi, platūs šaliai ant vakarinės suknelės. Kasdieniams drabužiams rinkis sukneles ar palaidines su lengvomis „užlaidomis“ viršutinėje dalyje.

• Plačius pečius geriausia slėpti gilia smailia kaklo iškirpte, paplatinta ties pečiais. Jei jau tavo pečiai tikrai platūs, venk drabužių su plačiomis arba viršuje rauktomis ar klostuotomis rankovėmis. Nepatartina dėvėti ir labai liemenuotų drabužių, drabužių iš storos medžagos, petukų, skersinių linijų ar ryškių raštų prie pečių linijos. Taip pat reikėtų atsisakyti šviesių ir ryškių spalvų – čia labiausiai tinkamos vienspalvės tamsios medžiagos.

• Siaurus pečius reikia vizualiai praplatinti. Šiuo atveju turėtum rinktis “laivelio” arba keturkampes iškirptes. Drabužis gali būti su antpečiais ar su raukinukais prie kaklo.


Kojos

• Jeigu tavo kojos yra labai plonos, jokiu būdu nedėvėk plačių sijonų, nes taip kojos atrodys dar plonesnės. Geriausia rinktis ilgus sijonus ar kelnes ir vengti ilgaaulių batų. Jeigu tavo kojos yra storos, dėvėk platesnius ir ilgesnius sijonus (puikiai suprantu, kad vasarą norisi kuo trumpesnio drabužio, tačiau kaip žinia grožis reikalauja aukų, ar ne? ).

• Jei kojos yra storos, tai neavėk avalynės žema pakulne, nes tai tik dar labiau patrumpins ir pastorins kojas. Jei nori mūvėti pėdkelnes, rinkis tamsių spalvų, venk raštuotų. Bateliai turėtų būti plonais pusaukščiais kulniukais.

• Jeigu liūdi dėl trumpų kojų, turėtum rinktis paaukštintą drabužio taliją su neplačia apatine dalimi. Jeigu talija nėra labai plona, venk plačių diržų. Jeigu tavo kojos trumpos, reikia jas vizualiai prailginti. Drabužis nuo liemens iki apačios turi būti vienspalvis su vertikaliomis linijomis – klostėmis, siūlėmis, kantais ir pan. Nesugalvok nusipirkti kelnių su atvartais, nes taip tik dar labiau sutrumpinsi kojas. Vizualiai kojas prailgins trumpesnis švarkas, siauras trumpas sijonas.


    G a i r ė s » Stilius, mada | Grožis | Figūra |