Makiažo pagrindinės klaidos





Dauguma moterų dažosi, tačiau tai nereiškia, kad jos tai atlieka teisingai. Besidažydamos klaidų padarome visos. Kad jų išvengtume, reikia daug žinių.

Svarbiausia - nesivaikyti madų, o dažytis tik mums tinkančiais atspalviais ir nepamiršti, kad makiažas turi pabrėžti mūsų privalumus bei paslėpti tūkumus. Pagrindinės makiažo klaidos, kurias dažniausiai pastebi makiažo specialistai bei žinovai:


Per šviesus arba per tamsus makiažo pagrindas

Svarbiausia makiažo priemonė – kokybiškas ir tobulai tavo veido odai tinkantis makiažo pagrindas. Joks makiažas neatrodys gerai, jei oda nebus skaisti. Nepamiršk, kad tamsus makiažo pagrindas sendina ir paryškina raukšles. Tuo tarpu šviesus – suteikia veidui “kreidos efektą”.

Stenkis rinktis identišką arba kuo panašesnį į tavo odos atspalvį makiažo pagrindą. Spalvą išbandyk ant veido, dienos šviesoje. Jeigu makiažo pagrindo nesimato – jis tau tinkamas. Beje, jei tavo oda nėra probleminė, stenkis kuo mažiau naudoti šią priemonę. Tiesiog tolygiai užtepk ploną makiažo pagrindo sluoksnį.


Labai šviesus maskuojamasis pieštukas netinka paakiams

Jeigu jo užtepsi ant pamėlusių paakių, tik dar labiau juos paryškinsi. Taip pat paryškinsi patinimą, vietoj to, kad jį užmaskuotum. Venk šaltų spalvų. Jas naudojant, veidas atrodo pilkas ir nesveikas.


Tamsūs šešėliai – mažoms akims

Tavo akys atrodys dar mažesnės. Patarimas: šviesios ir blizgančios spalvos akis pagyvina ir optiškai padidina, o tamsūs ir matiniai atspalviai – sumažina. Jeigu tavo akys yra toli viena nuo kitos, vidinius akių kampučius paryškink juodu arba tamsiai rudu pieštuku.


Akių spalvos šešėliai

Gesina žvilgsnį. Jeigu nori pagyvinti savo žvilgsnį, naudok iš pažiūros netinkamas prie tavo akių spalvos šešėlių spalvas. Jeigu tavo akys žydros arba pilkos, naudok rudus arba oranžinius šešėlius. Jei tavo akys rudos – žalius, žydrus. Jei tavo akys žalios – violetinius, rudus, rausvus atspalvius.


Nenatūralūs skruostai – oranžinės, raudonos arba plytų spalvos

Ar kas nors parausta tokia spalva? Žinoma, ne. Idealus skaistalų atspalvis neturėtų drastiškai skirtis nuo tavo odos spalvos. Prie šviesios odos labiausiai tinka šalti rožinės spalvos atspalviai. Tamsesnei – persiko ir rusvi atspalviai. Jeigu naudoji skystus skaistalus, tepk juos tik ant nepudruotos odos, kitaip ji atrodys dėmėta.


Juodi antakiai

Jie atrodo kaip priklijuoti, o tavo veidas tampa griežtas. Tokių antakių labiausiai turėtų vengti šviesiaplaukės. Ideali antakių spalva turėtų būti panaši į tavo plaukų spalvą. Taigi jeigu šviesinaisi plaukus – nepamiršk pasišviesinti ir antakių. O juodą pieštuką gali pamiršti arba išmesti.


Komiškos lūpos

Tai blogai parinktos lūpų dažų spalvos padarinys. Mažiausiai pavojingi šie natūralūs atspalviai: rožiniai, vyšniniai. Blogiausias pasirinkimas – mėlyni ir violetiniai atspalviai. Jeigu nori optiškai paploninti storas lūpas, rinkis tamsesnes spalvas. Norėdama jas pastorinti – šviesius, žvilgančius lūpų dažus arba blizgesius.


Sulipusios blakstienos

Dažyti blakstienas reikia itin kruopščiai ir atidžiai. Nudažiusi vieną sluoksnį, palauk, kol jis nudžius, o tada tepk antrą ir trečią sluoksnį.


Netinkamas lūpų kontūro pieštukas

Daugumai jaunų merginų jis apskritai nėra reikalingas. Bet jeigu vis dėlto nusprendei naudoti šią makiažo priemonę, privalai jos spalvą idealiai suderinti su lūpų dažų spalva. Šviesesnis pieštukas sušvelnins lūpų kontūro liniją, tamsesnis – paryškins.


    G a i r ė s » Stilius, mada | Kosmetika ir makiažas | Antakiai | Blakstienos | Lūpos | Makiažas |