Cigarų rūkymo kultūra

Pasak, istorijos šaltinių cigaras - pats seniausias tabako gaminys. Yra manoma, kad cigarų rūkymas buvo paplitęs IX amžiuje tarp centrinės amerikos indėnų. Į Europą juos atvežė Kristupas Kolumbas, 1492 metais atradęs Ameriką. Cigarų populiarumas tai kilo, tai krito, šiuo metu, pasak gamintojų populiarumas didėja.

Cigarai gaminami daugiausia Pietų ir Centrinės Amerikos šalyse – Brazilijoje, Kuboje, Dominikos Respublikoje, Hondūre, Nikaragvoje, taip pat Kamerūne, Indonezijoje, Meksikoje ir JAV. Labiausiai pasaulyje vertinami Kubos cigarai – tai lemia itin senos jų gamybos tradicijos šioje valstybėje bei unikalus klimatas.

Cigarų gaminimo procesas gan ilgas. Pirmiausia nuskinti tabako lapai laikomi pavėsyje - 20-50 dienų, taip sumažinamas vandens bei cukraus kiekis cigarų lapuose, vyksta biocheminiai procesai, pakeičia lapo spalva bei jame esančios medžiagos. Po to lapai fermentuojami žemesnėje temperatūroje. Fermentuoti tabako labai rūšiuojami pagal dydį bei augalo dalį, nuo kurios jie nuskinti. Lapai nuo vidurinės tabako dalies, naudojami išoriniam cigaro sluoksniui, fermentuojami atskirai, itin kruopščiai palaikomose sąlygose. Fermentuoti lapai kietai suspaudžiami į ryšulius ir paliekami tam tikram laikui. Vėliau tabako lapai supjaustomi ir dar kartą surūšiuojami, atskiriant subyrėjusius lapus.

Kokybiški cigarai sukami rankomis, užpildomi ne smulkintu tabaku, o sveikais susuktais tabako lapais. Pigesni žemesnės kokybės cigarai, užpildomi smulkintais lapais, vadinamuoju trumpuoju užpildu, gaminami specialiomis cigarų sukimo mašinomis. Cigarai sukami pradedant nuo vidinių sluoksnių, vėliau apvyniojant juos išoriniais ir galiausiai užklijuojant galvutę.Uždara, užapvalinta cigaro dalis vadinama galvute. Prieš rūkant jį nupjaunama, nors pigesnių cigarų galvutė dažnai nupjaunama gamybos metu. Pagrindinė cigaro dalis vadinama canon arba tallo. Atviras cigaro galas, kuris rūkant yra uždegamas, vadinamas cigaro pėda.

Tai kodėl cigarai populiarėja, nors ir yra laikoma viena stipriausių tabako formų? Žinoma, nepaskutinę vietą čia suvaidina reklama bei filmai. Juk dažnas nori būti panašus į reklamose esantį heroją - pvz. besišypsantį, išvaizdų Arnoldą Švarcnegerį. Žinoma, dažniausiai reklamos paveikti žmonės išbando cigarus pirmą kartą. Cigarų mėgėjų nuomone, nėra nieko geriau nei užbaigti vakarienę skaniu cigaru ir konjako arba portveino taure.

Tačiau kaip bebūtų, rūkyti cigarus, kaip ir cigaretes tuščiu skrandžiu nerekomenduojama. Ir svarbiausias dalykas – cigaras, tai ne cigaretė! Tiesiog užtraukite, leiskite dūmui pabūti burnoje, o paskui išleiskite dūmus per burną ir iškart įkvėpkite oro pro nosį (šis būdas vadinamas „drakonu“ – patyrę rūkaliai žino).

Renkantis cigarus, vertėtų atkreipti dėmesį, kad jie būtų lygiai, ne per stipriai susukti, nesausi (išskyrus olandiškus cigarus). Švelniai suspaudžiant gerą cigarą per vidurį, jis turėtų lengvai spyruokliuoti, t.y. būti ne per kietas. Viršutinis sluoksnis turėtų būti cigaro lapas, o ne nudažytas popierius. Beto cigarai neturi kandiklio.

Cigaro spalva, iš tikrųjų tai tik išorinis lapas, kuris didžiąja dalimi lemia tik aromatą, o stiprumą lemia užpildas (filler).

Išorinio lapo spalvų gama yra gan plati, vien Kuboje priskaičiuojama iki septynių dešimčių - nuo šviesiai žalios iki tm. juodos. Paprastai skiriamos septynios pagrindinės spalvos:Cigarų galiukui nukirpti būtinas specialus instrumentas, vadinamoji „giljotina“. Žirklės ir peiliai tam itin netinkami. Atkirpti reikia tik patį galiuką, nes nuo to priklauso dūmų kiekis.Pasirodo cigarams uždegti reikėtų naudoti spec degtukus, neturinčius fosforo, kad nesugadintų orginalaus cigaro aromato. Nors tinka ir paprasčiausias dujinis žiebtuvėlis. Užsidegimas paprastas, įsidedat cigarą į burną, užsidegat degtuką, keletas stiprių įtraukimų, neįtraukiant į plaučius. Kad cigaras užsidegtų tolygiai, įtraukimų metu, pasukiojamas.

Vidutiniškai cigaro rūkymas užtrunka apie 50 minučių, beje cigarą užgesinti, kad pabaigtumėte vėliau - prasto tono ženklas, beto kenksmingas, žinoma jei neskaitysim, kad iš vis cigarų rūkymas kenksmingas.


    G a i r ė s » Stilius, mada | Įdomybės | Rūkymas |