Liaudiški patarimai kaip gydytis Paprastaja pušim





• Skrandžio opa. Susmulkinti žalius pušų kankorėžius, įberti juos į butelį, kad būtų užpildytas trečdalis, užpilti degtine ir laikyti šiltoje vietoje 7 dienas. Gerti po 1 valgomąjį šaukštą 3 kartus per dieną 30 min. prieš valgį. Gydymas trunka 1-2 mėnesius.

• Pušų pumpurų nuoviras: 1 šaukštą susmulkintų pušų pumpurų užpilkite 1 stikline verdančio vandens, pavirkite pusvalandį ant silpnos ugnies, nukoškite. Gerkite po pusę stiklinės 2–3 kartus per dieną po valgio. Pušų pumpurų nuoviras vartojamas nuo bronchito, reumato, vandenligės, tulžies išsiskyrimui skatinti.

• Prie žaizdų rekomenduojama dėti viršutinę (geltoną) pušies žievės plėvelę (kitame šaltinyje nurodoma, kad ją reikia sudrėkinti vandeniu arba ligonio seilėmis). Ją keisti kas 3 val.

• Pasigaminkite pušų pumpurų aliejaus, kuris veiksmingai malšina skausmą. Prisirinkite mažų sakuotų pušų pumpurų, suberkite į butelį, užpilkite alyvų aliejumi ir pakaitinkite 8–10 valandų šiltoje krosnyje arba karšto vandens vonelėje. Pušų pumpurų aliejumi patariama tepti skaudamas vietas sergant reumatu, radikulitu, podagra.

• Parodontozė. Kraujuojant dantenoms sumaišyti 5 valgomuosius šaukštus smulkiai supjaustytų pušų spyglių (be šakelių), 2 valgomuosius šaukštus sugrūstų erškėčio vaisių ir 1 valgomąjį šaukštą smulkiai supjaustytų svogūno lukštų. Visą mišinį užplikyti 1,5 litru vandens, kaitinti iki užvirimo ir virinti 5 min. Tai dienos norma. Nuovirą gerti šiltą kaip arbatą.

• Paimti 100 g aliejaus, 8 g geltono vaško, 5 g balto vaško, 20 g pušies dervos (kanifolijos), 1 g smilkalų, vieną valgomąjį šaukštą nesūdyto šviežio sviesto. Jeigu kanifolija ir smilkalai yra gabalėlių pavidalo, juos reikia sutrinti į miltelius. Viską sudėti į puodą ir virti 10 minučių. Visą laiką maišyti ir nugriebti paviršiuje susidariusias putas. Mišinį sudėti į stiklainį. Ploną jo sluoksnį užtepti ant marlės ar skudurėlio ir dėti prie žaizdos ar įpjovimo. Tepalas išgydo netgi labai senas ir apleistas žaizdas ir įpjovimus. Tvarsčius keisti kas 4 valandas.

• Net įsisenėjusią skrandžio opą galima išgydyti pušies sakais. Po degtuko galvutės dydžio sakų gabaliuką reikia čiulpti 3 kartus per dieną. Iš pušų sakų galima daryti ir vandens užpilus. Kartais tokiu būdu pavyksta išgydyti skrandžio vėžį.

• Mažakraujystė. Sumaišyti po 1 valgomąjį šaukštą pušies spyglių, džiovintų didžiosios dilgėlės žolės ir paprastojo šermukšnio uogų. Mišinį sudėti į termosą ir užplikyti 0,5 1 verdančio vandens. Šiltai apvynioti ir palikti per naktį. Ryte 15 min. pakaitinti, nusunkti ir gerti po 1/2 stiklinės 4-5 kartus per dieną šiltą su medumi.

• Kosulys. Po lygiai sumaišyti cukrų ir pušų sakus, iš mišinio susukti žirnio dydžio rutuliukus ir išdžiovinti juos. Čiulpti po 1 rutuliuką 3 kartus per dieną po valgio.

• Katarakta gydoma kėnio arba pušies sakais. Sakus praskiesti šaltalankių arba saulėgrąžų aliejumi santykiu 1:4 ir lašinti į pažeistą akį po 1 lašą 1 kartą per dieną. Jausis perštėjimas, bet reikia pakentėti. Gydymas trunka 1,5-2 mėnesius.



    G a i r ė s » Liaudiški patarimai | Vaistažolės liaudies medicinoje |