Folio rūgšties vertė

Folio rūgštis - kuri jau seniai žinoma kaip padedanti išvengti įgimtų defektų, taip pat gali padėti išvengti pirmalaikio gimdymo.

 Daugiau - apie folio rūgštį

Nustatyta, kad moterims, kurios prieš pastodamos metus ar daugiau vartojo folio rūgšties papildus, rizika gimdyti tarp 20 ir 28 nėštumo savaitės buvo 70 procentų mažesnė. JAV ir airių mokslininkų tyrimas apėmė 38 tūkstančius moterų.

JAV veikiančios Motinos ir vaisiaus medicinos draugijos prezidentė dr. Katharine Wenstrom mano, kad folio rūgštis galbūt turi įtakos tam tikriems genams, kurių sutrikimas iššaukia pirmalaikį gimdymą.

Pirmalaikiu laikomas gimdymas iki 37-os nėštumo savaitės. Amerikiečių duomenimis, medicinos mokslo ir technologijų pažanga leidžia išgelbėti 90 procentų kūdikių, kurie gimė 28 nėštumo savaitę ar vėliau.

Buvo tirtos moterys, nešiojusios vieną vaisių ir kurios neturėjo nėštumo komplikacijų, be to, jų vaisiai neturėjo įgimtų ydų.

Mokslininkai nustatė, kad iki pastojimo bent metus folkio rūgšties papildus vartojusių moterų rizika gimdyti tarp 20 ir 28 nėštumo savaitės buvo 70 procentų mažesnė, o tarp 28 ir 32 savaitės - 50 procentų mažesnė.

„Prie įvairių kitų rekomendacijų, kaip išvengti pirmalaikio gimdymo, dabar mes galime pridėti patarimą moterims papildomai vartoti folio rūgšties papildų," sako dr. Alan Fleischman, nevyriausybinės organizacijos "March of Dimes" vyresnysis viceprezidentas ir medicinos direktorius. JAV veikianti "March of Dimes" rūpinasi užkirsti kelią įgimtoms kūdikių ydoms, pirmalaikiam nėštumui ir kūdikių mirtingumui.

Dr. Wenstrom pastebi, kad folio rūgštis labai vertinga sumažinant insulto, širdies kraujagyslių ligų bei įgimtų defektų riziką.

"March of Dimes" moterims rekomenduoja 400 mikrogramų folio rūgšties per dieną iki pastojant ir ją vartoti per visą nėštumo laikotarpį, pranešą "HealthDay".

G a i r ė s » Viskas apie vitaminus | Vitaminų ypatumai | B grupės vitaminai | Insultas | Nėštumas | Vitaminai |