Daržovės, augalai nuo kosulio :: Kaip gydyti kosulį?

Nugalėti kosulį - žinoma visuomet padės vaistai, tačiau ne ką prasčiau su kosuliu gali susidoroti bei įveikti kai kurios įprastos daržovės bei augalai:

Svogūnai

Kelis svogūnus smulkiai supjaustykite, apibarstykite cukrumi ir palikite emaliuotame ar stikliniame dubenėlyje 3 valandoms (uždenkite). Vaikui duokite po 1-2 arbatinius šaukštelius svogūnų sulčių 3-5 kartus per dieną. Drėgnai kostint, tačiau sunkiai atkosėjant padės svogūnų sultys, sumaišytos su medumi. Smulkiai sutarkuotą svogūną perpus sumaišykite su medumi ir naudokite po 1-2 arbatinius šaukštelius 4-6 kartus per dieną.

 Daugiau - viskas apie gripą!

Česnakai

Česnako veikliosios medžiagos fitoncidai padeda sergant bronchitu, plaučių uždegimu ir kilus pavojui susirgti ūmine kvėpavimo takų liga, pavyzdžiui, gripu. Pakramčius česnako, bakterijos ir virusai burnos ertmėje žūsta per kelias minutes. Česnako galima įdėti į daržovių salotas, apibarstyti sumuštinį. Ant duonos užteptas sviestas mažina česnako aitrumą ir specifinį kvapą.


Krienai

Atsikosėti padeda krienų sultys. Krienai smulkiai sutarkuojami ir prieš vartojimą išsunkiamos sultys. Kitas būdas: stambioje šaknyje išgremžiama didoka skylė, į ją pripilama cukraus ar medaus. Po 4 valandų atsiranda sulčių. Krienų sultimis, perpus atskiestomis vandeniu, galima skalauti skaudančią gerklę. Tokiomis sultimis galima skalauti burną, kai yra burnos gleivinės uždegimas ar žaizdelių.


Kopūstai

Kopūstų sultimis, perpus sumaišytomis su medumi, gydomi viršutinių kvėpavimo takų uždegimai.


G a i r ė s » Viskas apie sveikatą | Patarimai | Daržovės | Gripas | Peršalimo ligos |