Vaistažolių voniosDaug ligų galima išgydyti arba padėti organizmui pasveikti vaistažolių voniomis.

 Vaistažolės ir jų mišiniai voniai bei poveikis organizmui


• Jos gerina kraujo apytaką ir išplečia poras,
• Padeda odai įsisavinti aktyviąsias medžiagas, kurios veikia visą organizmą.


Vaistažolių nuoviro voniai paruošimas - imkite 1 kg smulkiai supjaustų vaistažolių, užpilkite 3-4 l šalto vandens ir palaikykite 5-10 minučių. Paskui užkaiskite ir 5 minutes pavirkite. Kai nuimsite nuo ugnies, dar palaikykite 10 min. inde su karštu vandeniu. Perkoštą nuovirą supilkite į vonios vandenį.


Vaistažolių vonias darykite kartą per savaitę, mėgaukitės ne ilgiau kaip 20-30 minučių. Prileiskite vonią vandens, įpilkite vaistažolių nuoviro ir atsigulkite, kad vanduo nesemtų galvos ir krūtinės.

Prieš vaistažolių vonią gerai nusiplaukite vandeniu ir dušo žele ar muilu, kad suirtų apsauginė rūgštinė riebalų plėvelė, ir aktyviosios medžiagos lengviau patektų į organizmą. Po vonios švariu vandeniu nebesiprauskite.

Nesimaudykite ką tik pavalgiusios, nes maistas prasčiau virškinamas ir labiau apkraunamos širdies kraujagyslės. Be to, prieš vonią reikia nusišlapinti ir išsituštinti.


  Vaistažolių vonios netinka naudojamiems augalams alergiškiems žmoniems, taip pat tiems, kurių jautri oda. Jeigu sergate sunkiomis lėtinėmis ligomis, prieš pradėdami vonių terapiją pasikonsultuokite su jus gydančiais specialistais.


G a i r ė s » Viskas apie vaistažoles | Vaistažolių naudojimo ypatumai | Vaistažolės | Vonios |