Cinkas padeda peršalus

Cinko acetatas, jį ėmus gerti vos tik pajutus peršalimo požymius, sutrumpina negalavimo trukmę ir sušvelnina paciento būklę.

Grupė Veino valstijos universiteto medicinos mokyklos Detroite mokslininkų tyrė cinko acetato tablečių poveikį penkiasdešimčiai savanorių, kurie mažiau nei prieš parą buvo pajutę peršalimo simptomus. Tiriamieji kas dvi ar tris valandas, kai jie nemiegojo, gaudavo cinko acetato tabletę arba placebą.

Pasak tyrimo autorių, peršalimo simptomai cinko acetato gavusiai grupei truko maždaug keturias, o gavusiems placebo - septynias dienas. Apie tai rašoma tyrimo ataskaitoje žurnale "The Journal of Infectious Diseases".

Praėjus keturioms dienoms, 56 procentai gavusiųjų cinko acetato peršalimą buvo visiškai įveikę, o placebo gavusiųjų grupėje tokio nebuvo nė vieno. Įvairūs biocheminiai tyrimai parodė, kad cinkas turėjo teigiamą poveikį peršalimui įveikti, o šalutinio poveikio nepastebėta.

Tyrimo autorių nuomone, greičiau pasveikti padėjo antioksidantinės ir priešuždegiminės cinko savybės, praneša "Reuters Health".

Ankstesnieji tyrimai dėl cinko poveikio gydant peršalimą aiškių rezultatų nebuvo davę.

G a i r ė s » Viskas apie vitaminus | Mineralų ypatumai | Cinkas | Peršalimo ligos |