Kaip pasirinkti kosmetiką?





Aišku, idealiausia būtų pasikonsultuot su kosmetologe, kuri įvertinusi jūsų odos tipą ir būklę, patartų kokią rinktis. Tačiau... jeigu šiam malonumui neturite laiko ar lėšų, jei nesiskundžiate problemiška oda, jos priežiūrai tinkamų priemonių galima įsigyti ir savarankiškai. Svarbu prieš tai atsakyti į kelis klaustukus, iškylančius besidairant po kosmetikos skyrių.

Pavyzdžiui: „Ar nebrangus kremas yra veiksmingas?“ Arba: „Ar gerai išreklamuotas produktas yra tas pats, kas geras produktas?“, „Galbūt efektyvų kremą galima nusipirkti tik prašmatniame salone?“ ir pan.

Nebrangios priemonės veiksmingos, jei nėra rimtų odos bėdų, t.y jei pakanka ją nuvalyti, padrėkinti, pamaitinti. Pirkdamos brangų kremą, dažniausiai tikimės ir bemaž stebuklingo poveikio. Tačiau šiuo atveju kainą lemia ne vien produkto veiksmingumas.

Į ją įeina sudėtinga gamybos technologija, brangios sudėtinės medžiagos, pakuotės dizainas ir, žinoma, garsus gamintojo vardas. Pastarasis gali sudaryti netgi trečdalį produkto kainos, nors apie šį faktą paprastai nutylima.

Dažnai moterys domisi, ar nekenkia naudoti skirtingų firmų gaminius. Tikrai nekenkia, svarbu, kad kiekvienas produktas tiktų jūsų odai, nekeltų alergijos ir pan. O štai patarimas, kad kas kelis mėnesius reikėtų keisti kremą, yra pagrįstas.

Daugelis firmų gamina produktus, skirtus skirtingo amžiaus odai, todėl prieš perkant verta perskaityti gaminio charakteristiką.


Kosmetika skirstoma į keturias rūšis:

• Vidutinės klasės kosmetika - jos galima įsigyti parduotuvėje, prekybos centre ar iš platintojų. Šios klasės produktų kainos daugmaž panašios. Tarp žinomiausių vardų - „L`Oreal“, „Nivea“, „Synergie“, „Lumene“ ir kt. Tinklinės prekybos būdu platinama „Avon“, „Oriflame“, „Mary Kay“ produkcija. Kai kurių šios kategorijos produktų taipogi galima nusipirkti firminėse parduotuvėse ar pagal katalogą. Jų kaina atitinka kokybę, t.y tinka kasdieninei odos priežiūrai. Tačiau odos problemų, jei jų yra, šie produktai neišsprendžia.


• Profesionali kosmetika - jos kelias iki vartotojo veda per rimtus laboratorinius tyrimus ir bandymus. Produkcija išskirtinė ir tuo, kad joje nėra arba būna labai mažai konservantų. Tokie produktai savo sudėtyje turi daugiau aktyvių medžiagų, todėl nepatartina naudoti jų nepasikonsultavus su specialistu. Galite sau pakenkti.

Profesionalios kosmetikos galima įsigyti kosmetikos kabinete ar grožio salone, mat būtent su ja dirba specialistai. Tai yra patogu, nes kosmetologė skirs produktą, kuris geriausiai tinka jūsų odai. Prieš perkant visą indelį, įsitikinama, kad būtent ši priemonė yra tinkamiausia. Savaime suprantama, profesionalios priežiūros priemonės kainuoja gerokai brangiau nei vidutinės klasės kosmetika.


• Gydomoji profilaktinė kosmetika - paprastai jos galima įsigyti vaistinėse. Prieš pradedant prekiauti šios kategorijos produkcija, testai atliekami su jautria ar turinčia dermatologinių problemų oda. Preparatams keliami ekologiniai reikalavimai. Ji veikia kitaip nei įprasta kosmetika, kuri pasiekia tik odos paviršinį sluoksnį. Tačiau kad kremas stabdytų odos senėjimą, ją regeneruotų, jis turi prasiskverbti į gilesnius sluoksnius. Tokį efektą ir daro gydomoji kosmetika. Ji gali užkirsti kelią odos ligoms. Tačiau ji tinka ir žmonėms, turintiems sveiką odą.


• Liukso klasės kosmetika - žinoma, ji parduodama parduotuvėse su elegantiškais stendais ir puikiai išmuštruotais konsultantais. Kremo ar kitokios priežiūros priemonės pakuotė - bemaž meno kūrinys. Šie kremai, kaukės tinka naudoti savarankiškai. Jų technologijos pagrįstos moksliniais tyrimais, kurie atliekami specialiose garsios kompanijos gamintojos laboratorijose. Produkto kaina verčia iš koto, tačiau į ją įeina ne tik kokybė, bet ir vardas, reklama, autorinio dizaino pakuotė. Kuriai iš mūsų nebus malonu savo kosmetikos lentynėlėje matyti „Chanel“ ar „Christian Dior“ šedevrą, net jei jis nedaro stebuklų?


    G a i r ė s » Stilius, mada | Kosmetika ir makiažas | Kosmetika |