Vaistažolių mišiniai žaizdoms gydyti
Esant negyjančioms žaizdoms, vartojamos šviežios kraujažolių sultys su medumi (pagal skonį) po 3 arbatinius šaukštelius per dieną.
Švariai nuplauti gervuogės lapus, užpilti verdančiu vandeniu ir tuoj pat iš vandens ištraukti. Suminkštėjusius lapus dėti ant pūlingų žaizdų, opų, egzemų, dedervinių. Po 2 val. kompresą pakeisti.
Švariai nuplautas katuogės uogas ir vainiklapius sugrūsti į košelę. Į ją pridėti vaistinės medetkos susmulkintų žiedų miltelių. Košele tepti sutinimus, sumušimus ir žaizdeles.
Ant žaizdos rekomenduojama dėti tvarstį su susmulkintais paprastojo klevo lapais. Tvarstį keisti kas 2 val.
Ant silpnos ugnies užvirinti 2 dalis alyvuogių aliejaus ir 1 dalį bičių vaško, atvėsinti ir įdėti į stiklainį. Šio tepalo tvarsčius dėti 2 kartus per dieną, prieš tai išvalius žaizdą vandenilio peroksidu.
Ant pūlinių žaizdų ir opų, nudegimų, dėti kopūstų lapų košeles, sumaišytas su kiaušinių baltymais.
Ant pažeistų vietų dėti šviežius kopūstų lapus arba tarkuotas morkas. Keisti (dienos metu) kas 2 val.
3 valgomuosius šaukštus beržo pumpurų užpilti 0,5 litru degtinės, palaikyti 10-15 dienų tamsioje ir šiltoje vietoje. Naudojama gydant pragulas, sunkiai gyjančias žaizdas; įtrynimui nuo reumato.
2 valgomuosius šaukštus tuopos pumpurų užpilti stikline degtinės. Palaikyti tamsioje vietoje 2 savaites, retkarčiais sukratant. Spiritiniu antpilu tepti išorines žaizdas 3-4 kartus per dieną.
G a i r ė s » Liaudiški patarimai | Liaudies medicina gydant ligas |