Energijos vampyrai - kritikai

Energijos vampyrai - kritikai arba prokurorai - tokio tipo žmogus kitus išsunkia lyg citrinas. Tai įvyksta ne dėl to, kad jis trokšta pagelbėti. „Prokuroras" stengiasi rasti kitų klaidas tam, kad šiuos galėtų dėl to „tarkuoti".

Šio tipo žmogus tik trokšta kitų pripažinimo. „Kaltinamieji" iš nevilties stengiasi patenkinti „prokuroro" pretenzijas, o tai nėra teisinga. Juo labiau jo aplinkoje esantys žmonės darosi mažesni, juo didesnis ir įtakingesnis jaučiasi „prokuroras". Pastarojo aplinkos žmonės po tam tikro laiko tampa bevertėmis būtybėmis arba privalo nuolat kovoti dėl savo pripažinimo. Trumpai tariant, veltui eikvoja savo energiją.


Ką daryti?

Mėginimas smogti „prokurorui" tuo pačiu ginklu gali nepavykti. Juk šio tipo žmonės yra tikri profesionalai. „Prokurorą" galima nuginkluoti sąžiningumu: atvirai pasakykite, kad jo kritika jus žeidžia.

Šeimos nariai, bendradarbiai ir viršininkai nuolatos jus kritikuoja tai, žinoma, ne tik nuliūdina ir atima pasitikėjimą, bet paprastai dar supykdo ir visai neskatina noro pasikeisti, kad jiems įtiktumėte.

Šeimos nariams ar draugams galite pasakyti: „Kai sakote man, ką darau blogai, jaučiuosi puolamas ir turiu gintis. Jeigu kas nors jums kliūva, pasakykite nepuldami manęs paties ir nekritikuodami mano išmanymo. Jeigu pasiūlytumėte, kaip padaryti geriau, galėčiau apie tai pagalvoti". Galite pakartoti tai keletą kartų, kol jie liausis puolę.

Kritika darbe - dar subtilesnis dalykas. Vienas būdas su ja susidoroti būtų pasakyti maždaug taip: „Jeigu prieš supeikdami pasakytumėte nors du dalykus, ką padariau gerai, aš padaryčiau dar geriau, nes pagyrimas mane įkvėptų labiau stengtis". Prašydami pakeisti požiūrį, pateikite viršininkui naudingą patarimą, kaip pasukti visą reikalą, kad ateityje jūsų darbas būtų dar efektyvesnis.

Konsultuodami klientus mes tai vadiname „valdyti valdančius" - pasakyti viršininkui nesiskundžiant ir neverkšlenant, kaip kuo daugiau iš jūsų gauti naudos.

Dauguma žmonių žino, kas jiems nepatinka, bet nelabai gerai žino, ko turėtų paprašyti nesukeldami nepasitenkinimo ar pykčio. Pagalvokite, kokio sprendimo norite, ir neskubėdami paplanuokite, kaip geriau tai pateikti savo viršininkui.


G a i r ė s » Viskas apie emocijas | Įdomybės | Charakteris | Energetinis vampyrizmas |