Floroterapija - gėlių puokštės etapas

Šio etapo metu gydomąjį poveikį daro kelių gėlių kompozicija su fonu – kokiu nors stambiu lapu arba šaka. Pradžioje puokštės gamą pasirenka pats ligonis. Atsinešama glėbį gėlių ir leidžiama pačiam pasirinkti spalvas ir kiekį. Pagal tai galima spręsti, kokie pakitimai vyksta ligonio organizme, sveiksta jis ar ne.

• Jei žmogus, kuriam anksčiau buvo priskirta balta gėlė, pasirenka puokštei šaltų spalvų žiedus (balta, žydra, kakavinė, violetinė spalvos) – jis sveiksta.

Jei renkasi ryškių spalvų (geltona, oranžinė, ypatingai raudona arba bordo spalvos) – ligonis dar serga.
Šaltos spalvos liudija apie emocinės būklės stabilizaciją, o ryškios – apie tai, kad ligonis susijaudinęs ar net kritinės būklės.
• Jei ligonis, kuriam buvo skirtas raudonas žiedas, pasirinks ryškias ir šiltas spalvas – jis sveiksta. Šaltų spalvų pasirinkimas bylos apie besitęsiančią ligą.

 Plačiau - floroterapija – gydymas gėlėmis
 Floroterapijos – pirmasis etapas

Toliau galima įvertinti ligonio būklę pagal jo puokštės sudėtį ir tęsti gydymą koreguojant puokštę. Šiuo atveju svarbus, ne kiekis gėlių o tik šiltų ir šaltų spalvų santykis.

Atrenkama „neteisingas“ gėles ir prideda „teisingas“. Aišku tai galima padaryti ir pačiam.

Pavyzdžiui, jei jūsų nuotaika slogi, jūs skiriate sau baltą gėlę. Kai nuotaika šiek tiek pagerės, einate į gėlių parduotuvę ir klausiate savęs: kokios spalvos jus traukia? Jei šaltos – tai jūsų būsena iš tikrųjų gerėja. O jei jūs negalite akių atitraukti nuo kraujo spalvos rožių – verta susimąstyti ... ir nusipirkti glėbį baltų gėlių (išties gėlių rūšis nebesvarbi, tiesiog vertėtų rinktis patinakančias gėles).

Jei virtuvės apdaila yra šiltų tonų, tuomet puokštę geriau statyti ant valgomojo stalo.
Jei puokštę ant stalo pastatytumėte „šalto“ interjero virtuvėje, gautumėte „laužo žiemos miške“ efektą – veidas dega nuo karščio, o nugara šąla.

Pvz. atkreipkite dėmesį - restoranuose vis dažniau ant stalų statomos mažos vazelės su ryškiomis gėlėmis – pasirodo, tai skatina virškinimą.


G a i r ė s » Viskas apie sveikatą | Verta žinoti | Netradiciniai gydymai |