Yra tokia nuomonė: jei iš burnos sklinda blogas kvapas, vadinasi, tas žmogus nevalo dantų. Tačiau tai NEvisai tiesa.
Iš burnos blogas kvapas gali sklisti dėl įvairių priežasčių:
Maisto likučių susikaupimas burnoje (dažniausiai tarpdančiuose, ant liežuvio). Šiuo atveju - svarbu gera burnos higiena.
Kariesas. Ėduonį sukelia bakterijos, produkuojančios rūgštį. Esant intensyviam bakterijų metabolizmui taip pat skiriasi specifinis kvapas. Išeitis - kariozinių dantų gydymas.
Burnos sausumas (kserostomia). Seilės turi antibakterinių savybių. Taigi - mažiau seilių -> daugiau bakterijų -> blogas burnos kvapas. Kserostomia yra tam tikrų ligų pasekmė. Esant burnos sausumui, reikėtų gydyti patologijas, galėjusias įtakoti šią būseną arba, kai priežastys neaiškios ar nebeišgydomos, vartojamos įvairios pastilės, medikamentai ir kitos priemonės, galinčios padididnti seilėtekį.
Dantenų ir periodonto (audinių, esančių apie dantį) pažeidimai.
Rūkymas (nikotinas ir kitos cigaretėse (cigaruose) esančios medžiagos kaupiasi burnoje).
Griežta ilgalaikė dieta ( organizme, nesant pakankamam angliavandenių kiekiui, susidaro medžiagos - ketonai, kurie turi specfinį kvapą).
Iš priežasčių, glūdinčių ne burnos ertmėje taip pat dažnos: kvėpavimo takų infekcija, diabetas, inkstų sutrikimas.
Kaip bebūtų, tačiau 90 procentų priežasčių glūdi būtent burnoje, kiti procentai - dėl skrandžio, medžiagų apykaitos problemųir t.t...
Taigi pirmiausia reikėtų kreiptis į odontologą. Jei, pašalinus visas galimas priežastis, blogas kvapas iš burnos toliau sklis, odontologas nukreips jus pas atitinkamą specialistą.
Juk, esant blogam burnos kvapui svarbiausia šalinti priežastį, o ne kovoti su atsiradusia pasekme (burnos kvapu). Nes kvapnios pastilės, dantų pastos, burnos gaivikliai ir dar daugybė kitų priemonių tik laikina išeitis.
Beto, medikai pastebi, kad yra žmonių, kuriuos kamuoja halitophobia - baimė, kad sklinda iš savos burnosblogas kvapas, nors, šiuo atveju, jokio kvapo dažniausai nėra. Maždaug 25 proc. besikreipiančių į specialistus dėl blogo kvapo žmonių, galima nustatyti būtent, šį sutrikimą.
G a i r ė s » Viskas apie sveikatą | Verta žinoti | Dantys | Kvapai |