Ausų skausmas





Klausa – viena iš svarbiausių funkcijų, padedančių mums pažinti pasaulį. Bet, net ir suvokdami jos svarbą, dažnai neskiriame tiek dėmesio klausos sutrikimams, kiek vertėtų.

Klausos pažeidimą dažniausiai sukelia sieros kamštis, kuris atsiranda, kai į ausį patenka vandens, nuo kurio kamštis išburksta ir užkemša landą. Siera atlieka tam tikrą apsauginę funkciją, tačiau, užsikimšus landai, ji nepraleidžia oro ir garso. Todėl klausa pablogėja. Tačiau, pašalinus kamštį, viskas normalizuojasi.

Ausies skausmą gali sukelti ne tik ausies, bet ir kitos ligos (pavyzdžiui, dantų patologija).

 Patarimai - kaip prižiūrėti ausis?

Kiauro ausies būgnelio priežastys gali būti vaikystėje persirgti ir negydyti ar komplikuoti ausų uždegimai. Taip pat traumos, iš kurių dažniausia yra antausis, kai, pataikius į ausį, dėl oro slėgio plyšta ausies būgnelis. Neatsargiai ausies krapštuku valant ausį irgi galima jai pakenkti.


Kada reikėtų kreiptis į medikus?

Viena iš dažniausių ausų ligų yra ūminis ausies uždegimas. Ši liga pirmiausia pasireiškia ausies skausmu. Tai iš karto žmogui sukelia didelį nerimą, todėl jis dažniausiai kreipiasi į gydytoją.

Bet ne mažiau pavojingos yra ir kitos ausų ligos, pavyzdžiui, prikurtimas, į kurį žmonės taip smarkiai nereaguoja, manydami, kad tai gali praeiti.

Tačiau nesvarbu, kokie simptomai, patariama kreiptis į gydytoją ir išsiaiškinti ligos priežastį. Žmonės dažnai per mažai dėmesio skiria ausų ligoms ir sunerimsta tik tada, kai tai sukelia didelių nepatogumų.

Ausų ligos gydomos ir vaistais, ir atliekant operacijas.

Uždegimai visada gydomi antibiotikais, jie geriami, lašinami arba leidžiami, tai priklauso nuo uždegimo tipo. Taip pat vartojama nuskausminamųjų, kurie ir mažina temperatūrą, ir šiek tiek gydo patį uždegimą. Dėl glaudaus ryšio tarp ausų ir nosies organų svarbi ausų ligų gydymo dalis yra ir nosies lašai nuo slogos.

Prikurtimo atveju plaunamas sieros kamštis.

Esant klausos nervo pažeidimams, taikomas intensyvus neurologinis gydymas – skiriama kraujagysles plečiančių vaistų, specialių vitaminų ir kt.

Jei pradėjo skaudėti ausį, patartina naudoti visiems žinomas priemones. Žalos tikrai nepadarys šiltas kompresas – pusiau skiestu spiritu suvilgytas vatos tamponėlis ir kompresas dedamas už ausies, apgaubiant ausies kriauklelę ir paliekant atvirą landą. Galima dėti kelis tokius sluoksnius ir, apvyniojus polietileno plėvele, palaikyti valandą vakare prieš miegą. Kartais žmonės bando gydytis į ausis dėdami įvairių augalų, žolių mišinių, tačiau, jei jie ne visai tinkami, gali ir pakenkti ausiai.

Jei kelionėje, atostogų metu suskausta ausį, galima išgerti analgetikų, kurie apmalšins skausmą. Tačiau nevertėtų jų vartoti ilgą laiką ar numoti ranka į vis besitęsiantį ausies skausmą – tai gali baigtis pavojingomis komplikacijomis.


  Jei ausų skausmas pasikartojantis, vertėtų nenumoti ranka ir kreiptis į gydytoją dėl konsultacijos.


G a i r ė s » Viskas apie sveikatą | Skausmas | Ausys | Ligos |