Kaklaraištis





Kaklaraištis – pati paslaptingiausia vyrų garderobo detalė. Pati kaklaraiščio idėja į galvą atėjo vyrams. Pasižiūrėjus į šią aprangos detalę kyla klausimas: kodėl vyras, toks laisvę mėgstantis padaras, sau ant kaklo kabina „kilpą“, kuri imituoja virvę? Juk nešiodami kaklaraiščius vyrai netgi rizikuoja savo sveikata.

Anglų mokslininkai įrodė, kad kaklaraištis užspaudžia kaklo miego arterijas ir taip sumažina kraujo patekimą į akis ir galvos smegenis, dėl ko kaklaraiščio savininkas gali tapti lėtu ir akiniuotu.

Visi mes esame pastebėję kitą paradoksą, kad šaltu oru lauke galima pamatyti masę „berniukų“ nuo 7 iki 70 metų, kurie demonstruoja atidengtą kaklą ir raudonas nuo šalčio fizionomijas. Šitų tipų nepriversi ne tik kaklaraiščio, bet net šaliko užsirišti ir kepurės užsidėti taip pat.

Vienų vyrų neįmanoma priversi nešioti kaklaraiščio, o kituos instinktyviai jaudina viskas, kas užspaudžia jo bejėgį kaklą. Galima daryti prielaidą, kad yra 2 kategorijos vyrų kurie nešioja kaklaraiščius: tie, kurie užsiriša kaklaraištį, nes instinktyviai stengiasi apsaugoti kaklą, ir tie, kurie dega noru pakabinti ant kaklo kažką, kas pabrėžtų jų statusą.

Kaklaraiščio istorija ilga: iš nosinės ar varlytės formos jis transformavosi į tą ilgą, gražų, stilingą daiktą. Geros kokybės kaklaraištis yra šilkinis, tokių kaklaraiščių pardavimas sudaro 93 proc. viso pasaulio kaklaraiščių pardavimų. Beje, 35 -45 proc. visų kaklaraiščių nuperka moterys kaip dovanas savo vyrams. Todėl kaklaraištis tapo blizgus ir malonus liesti, o palaikomąją formą jam suteikia kietas intarpas. Būtent moterų nuomonė lėmė, kad plonų kaklaraiščių mada greitai praėjo – ir šis aksesuaras tuoj pat susigrąžino plotį ir solidarumą. Perkant kaklaraištį moteris stengiasi įtikti savo mylimajam, todėl reikia labai gerai jį pažinoti arba daryti didžiulę įtaką, kad vyras sutiktų su moterišku pasirinkimu. Vyrai juk dažnai perka sau kaklaraiščius „pakeliui“ arba todėl, kad REIKIA.

Jeigu vyras prašo moters nupirkti jam kaklaraištį, tai savotiška vyrų kalba reiškia: kokiu tu mane matai? koks aš tau patinku? Ir ji perka. Linksmą, su mielais rožiniais paršeliais arba su vėžliais ir žaibais, o kartais - neaiškios formos su nuobodžiu raštu. Jeigu ji nupirko tai, kas partneriui nepatinka – tai vyras manys, kad moteris neteisingai jį supranta.

Taigi, svarbiausia kaklaraištyje netgi ne jo kokybė ir netgi ne kaina, net šalis ar firma-gamintoja nesvarbi. Nors labai svarbu prieš perkant kaklaraištį įsitikinti jo kokybe.


Kaip patikrinti ar kaklaraištis kokybiškas?

Pasirodo, patikrinama padėjus kaklaraištį išilgai delno ir pažiūrėjus kaip jis kabo, ar nesusisukęs platusis galas. Nereikėtų pamiršti, kad bet kuris, net pats baisiausias, havajietiškų spalvų šilkinis kaklo papuošimas, ilgio vos ne iki kelių, galų gale ras savo fanatę. Ir plonytis, pilkokas, pagamintas iš neaiškios medžiagos kaklaraištis vis tiek užklius už kurios nors suindividualėjusios sielos, kuri įteiks šią dovaną savo išrinktajam.


Kokį kaklaraištį ryšėti?

Pirmoji taisyklė: kaklaraištis nešiojamas su marškiniais. Nei prie megztinių, nei prie sportinių marškinėlių ar golfų jis netinka. Kaklaraiščio rišimo būdas, derinimas su marškinių spalva ir švarko atspalviu yra kiekvieno vyro vizitinė kortelė.

Neformalioje aplinkoje galima šiek tiek atlaisvinti mazgą ir atsegti marškinių pirmą sagą. Beto, itin seksualiai atrodo – ant prasegtų marškinių kabantis kaklaraištis.

Prie marškinių kaklaraištį galima derinti renkantis tos pačios spalvos atspalvį arba kontrasto principu. Dabar nemadingi kaklaraščiai, išmarginti vabzdžiais, klounais ir pan.

Klasikinis ilgis - iki pusės sagties, arba du pirštai nuo liemens.

Mazgą rišti galima įvairiai. Jeigu kaklaraištis platus, - rišamas viengubas mazgas. Vidutinio dydžio kaklaraiščiams tinka dvigubas mazgas. Siauriems, lengviems - diagonalinis.


    G a i r ė s » Stilius, mada | Aksesuarai | Aksesuarai | Kaklaraiščiai |