KĄ GALIMA NUVEIKTI SU FREZAVIMO ĮRANKIAIS?

Frezavimo įrankiai yra reikalingi tada, kai tenka karpyti, pjaustyti arba suteikti kokią nors kitą formą medžio, plastiko bei įvairių metalo gaminiams. Šiais įrankiais naudojasi ne tik profesionalai, bet ir mėgėjai, tad nieko nestebina privačiuose namuose laikomos frezos.

Frezavimo įrankiai
https://www.pexels.com/photo/photography-of-black-power-tool-1094770/

Kokius darbus galima atlikti su freza?

Frezomis galima pjauti, gręžti, kirpti ar kaip nors kitaip paveikti apdirbamo ruošinio paviršių. Jos gali atlikti tai, ko nepajėgia kiti meistravimo įrankiai. Ypač patogu tai, kad jomis įmanoma pagal savo norą formuoti pačius skirtingiausius paviršius – tiek plokščius, tiek kūginius, tiek cilindrinius, tiek horizontalius, tiek vertikalius.

Su freza iš metalo galima išgauti krumplius krumpliaračiams, sraigtinius griovelius, reljefinius paviršius. Šiuo įrankiu galima atlikti įvairių formų, gilumo ir matmenų pjūvius. Freza gali būti naudojama tada, kai reikia nuo ruošinio paviršiaus nuimti kelis medžiagos sluoksnius. Ja įmanoma labai lygiai išgręžti norimo gylio skylę, suformuoti griovelį ir pan.

Iš kokių medžiagų gaminami frezavimo įrankiai?

Frezavimo įrankių gamyboje naudojamos tokios medžiagos, kurios yra labai atsparios tempimui, tarp jų įskaitomas ir plienas. O įrankio darbinės briaunos dažniausiai yra pagamintos iš keramikos, kurią dengia deimantinė danga. Kai kada jos būna sudarytos ir iš karpytų vielų, kurios paviršiui suteikia ypatingą tvirtumą.

Ką galima apdirbti su frezavimo įrankiais ir kokios yra jų formos?

Su frezavimo įrankiais galima apdirbti medieną, įvairius metalus, ketų, plastiką ir net akmenį. Dažniausiai metalo apdirbimui naudojamais įrankiais yra apdorojamas aliuminis, ketus ir plienas. Medienos apdirbimui skirti frezavimo įrankiai yra kelių formų.

Vieni yra skirti gaminio kampams užapvalinti. Su raidės V formos įrankiais ruošinyje daromos išpjovos, o su diskiniais įrankiais formuoja griovelius. Dar yra frezavimo įrankiai, kuriuos naudoja gaminio kraštams frezuoti.

Tie frezavimo įrankiai, kurie yra skirti dirbti su medienos gaminiais, labai minkštai veikia gaminio medžiagą, todėl su jais dirbant nėra drožlių, pašalinama jo kraštų sukietėjimo rizika. Jei jums reikia frezavimo įrankių, nedvejodami pirkite juos internetinėje parduotuvėje, kurios adresas: https://www.ulmas.lt/lt/furnitura/festool-irankiai/festool-frezavimo-irankiai, nes tada tikrai nepralošite.


    G a i r ė s » Buitiški patarimai | Verta žinoti |