Esat.lt facebook'e



Liaudiški patarimai kaip gydytis kaštonais

• Susmulkintos kaštonų vaisių žievės tinka ir sėdimoms vonelėms gydant hemorojų: 2 šaukštus žaliavos užpilkite 1 litru verdančio vandens, pakaitinkite pusę valandos verdančio vandens puode, po to nukoškite ir supilkite į vonelę.

• Sergant reumatu, podagra, bronchitu, tuberkulioze, pablogėjus virškinimui - vieną valgomą šaukštą sudžiovintų ir susmulkintų kaštonų lapų užpilti puse litro vandens, užvirinti ir ant silpnos ugnies virinti 15 minučių. Ataušinti, nusunkti ir gerti po pusę stiklinės 4 kartus per dieną prieš valgį.

• Sergant reumatu, podagra, bronchitu, tuberkulioze, pablogėjus virškinimui - vieną arbatinį šaukštelį džiovintos ir sumaltos žievės miltelių užpilti puse litro vandens, užvirinti ir ant silpnos ugnies virinti 15 minučių. Ataušinti, nusunkti ir gerti po pusę stiklinės 4 kartus per dieną prieš valgį.

• Reumatui gydyti puikiai tiks kaštonų vonios - susmulkinkite apie pusę kilogramo kaštonų vaisių, užpilkite 3 litrais vandens ir virkite pusvalandį ant silpnos ugnies. Paskui uždenkite ir palikite dar pusvalandį, kad pritrauktų, po to nukoškite, supilkite į vonią, vandens temperatūra turėtų būti apie 35–40 laipsnių. Pamirkite ne mažiau kaip 15 minučių. Tokias voneles geriausiai daryti prie einant miegoti, po vonios, šiltai apsiklokite ir saldžių. Tokias voneles darykitės maždaug kas dvi savaites kas antrą dieną.

• Kaštonų žiedus (džiovintų, 50 g) užpilti 0,5 litro degtine ar dar veiksmingiau spiritu, palaikyti 14 dienų ir gerti po 30-40 lašų 4 kartus per dieną. Nuo kojų venų išsiplėtimo, hemorojaus, vidurių užkietėjimo.

• Kaštonų vaisius sumalkite į miltelius, sumaišykite lygiomis dalimis su kiaulės taukais ir užtepkite plonu sluoksniu ant juodos duonos riekės. Šį sumuštinį pridėkite ant gydomos skaudamos vietos ir šiltai apriškite, geriausiai tokius kompresiukus daryti prieš einant miegoti.

• Kaštonų vaisius (sumaltus) užpilti obuolių actu ir palaikyti. Tinka skaudantiems sąnariams įtrinti.

Puslapiai: 1 |

G a i r ė s » Kaštonai | Medžiai |

 

   Kaštonų nauda organizmui

Liaudiški patarimai kaip gydytis svarainiais Liaudiški patarimai kaip gydytis svarainiais

Svarainio sėklos pasižymi priešuždegiminiu poveikiu. Nuo seno gydomas kosulys, bronchitas. Kosint arba sergant ūmiomis kvėpavimo takų ligomis, geriama svarainio sėklų arbata...

Vaistažolių mišiniai nuo dantų skausmo Vaistažolių mišiniai nuo dantų skausmo

Kramtant gysločio šaknį, stiebą arba lapą, gysločio nuoviru skalaujant burną, dantų skausmas išnyksta. Padės, jei iš skaudančio danties pusės į ausį įdėti gysločio šaknį ir....

Vaistinė melisa liaudies medicinoje Vaistinė melisa liaudies medicinoje

Melisų arbata - pasižymi raminamosiomis savybėmis, todėl tinka esant miego sutrikimams. Užpilas - arbatinį šaukštelį melisos žolės užpilti stikline verdančio vandens ir palikti 30-40 min. Užpilą nukošti. Vartoti po arbatinį šaukštelį 3 kartus per dieną ir prie..

Liaudiški patarimai kaip gydytis žemuogėmis Liaudiški patarimai kaip gydytis žemuogėmis

Nemalonų burnos kvapą galima pašalinti skalaujant burną susmulkinta antžemine žemuogių dalimi, surinkta žydėjimo metu. 4-5 šaukštus žaliavos užplikyti 1 litru verdančio vandens ir palaukti....

Liaudies medicina gydant ligas Liaudies medicina gydant ligas

Esant nedideliems negalavimams, iš ties nevertėtų iš karto griebti gerti tabletes, kartais vertėtų pasidomėti liaudies medicina. Tačiau visuomet BŪTINA pasitarti su savo gydytoju, prieš pradedant vartoti augalus..

Liaudiški patarimai kaip gydytis juodaisiais serbentais Liaudiški patarimai kaip gydytis juodaisiais serbentais

Susirgus gripu - 1 saują susmulkintų juodojo serbento šakelių užpilti 4 stiklinėmis vandens. Virti 5 min., po to ant silpnos ugnies - dar 4 valandas. Nakčiai išgerti po 2 stiklines šilto nuoviro. Ligos metu gydymą pakartoti 2 kartus...

  Taisyti-papildyti

 Nepamirškite, kad BŪTINA atsižvelgti į savo ligas bei naudojamus vaistus, tad NEPAMIRŠKITE pasitarti su savo gydytoju, prieš pasinaudojant svetainėje atrastais patarimais!



© 2oo8 Laima&LS | Apie svetainę | Versija mobiliems | Kontaktai | Atnaujinta:

2023-09-11