Laimingi žmonės gyvena ilgiau

Vokiečių medicinos profesorius Wolframas Schuffelis iš Marburgo universiteto apibendrina: „Mes turime labiau rūpintis ne ligomis, o sveikata. Mes turime paklausti savęs: kodėl tiek daug žmonių, nepaisant didelio darbo krūvio, retai serga?“ Jo atsakymas: „Nes tiems žmonėms būdinga teigiama gyvenimo nuostata!

Visa, kas neigiama, susilpnina imuninę sistemą ir susargdina.“ Teigiamos mintys yra svarbus imuninės sistemos stimuliatorius.

Kad savimi patenkinti žmonės gyvena ilgiau, įrodyta moksliškai. Suomių mokslininkai atliko išsamius tyrimus, kurie truko 20 metų. Jie reguliariai apklausdavo 11 tūkstančių tiriamųjų, kurie tyrimo pradžioje visi buvo sveiki ir nesirgo jokiomis rimtesnėmis ligomis, apie savijautą, pasitenkinimą gyvenimu ir socialinius kontaktus.

Rezultatai: moterys pasirodė esančios vidutiniškai labiau patenkintos savo gyvenimu už vyrus ir turėjo daugiau socialinių kontaktų. Jos rečiau sirgo ir ilgiau gyveno.

Pasirodo, net žaizdos gyja greičiau - juk net vaikas žino: kai mama švelniai paglosto sumuštą kelį, skauda mažiau. Švelnumas ir glamonės ne tik mažina skausmą, bet ir paspartina gijimo procesą. Tai įrodė amerikiečių mokslininkai iš Ohajo universiteto, stebėję, kokiu greičiu užgyja sutuoktinių poroms padaryti odos įbrėžimai, priklausomai nuo jų emocinės būsenos, santarvės ar kivirčų.


  Laimingas žmogus gyvena ilgiau!


G a i r ė s » Viskas apie sveikatą | Ilgaamžiškumas | Ilgaamžiškumas | Laimė |