Kaip pasidaryti manikiūrą?





Manikiūras – tai tarsi, žaidimas, turintis savas taisykles. Taigi, norint namuose pasidaryti manikiūrą jums reikės:

• nagų kirptuko;
• priemonės, minkštinančios odeles;
• specialių medinių lazdelių;
• šepetėlio ir dildės.

Atkreipkite dėmesį: šiurkštokos kartoninės dildės skirtos dirbtiniams, keraminės – besisluoksniuojantiems nagams. Tikruosius nagus geriausia tvarkyti minkšta (šiurkštumo koeficientas – 180-200) dildele. Galima naudoti tas pačias priemones, kaip ir salone: garsios firmos gamina dideles pakuotes profesionalams ir mažesnes – namų grožio salonui.


Patrumpinkite nagus iki norimo ilgio. Svarbu, kad nemerktumėt delnų į vonelę prieš nusikirpdama nagus. Nagus geriausia trumpinti, kai jie yra sausi. Tada lengvai juos padildinti, suteikdama gražią formą. Visada braukite viena kryptimi – iš krašto į vidurį. Nuo šiol žirklių jūsų manikiūro rinkinyje neturi būti: jos netolygiai spaudžia nago plokštelę ir priverčia ją sluoksniuotis. Pagrindinis įrankis – dildė arba kirptukas.


Įmerkite pirštus į vandenį: suminkštėjusias odeles lengviau pašalinsite. Galite naudoti kutikulas minkštinančią priemonę – po lašą ant kiekvieno piršto. Vietoj muilo gerai specialios putojančios tabletės, pavyzdžiui, balinančios nagus, drėkinančios plokštelę. Jei vis dėlto esate ištikima muilui, rinkitės skystą – jame mažiau šarmų. Apskritai muilo gabaliukus reikėtų išgyvendinti iš modernios ir savo nagais bei rankomis besirūpinančios moters aplinkos. Pastumkue odeles specialiu manikiūro pagaliuku. Geriausi – mediniai pagaliukai. Nepamirškit prieš naudojant pagaliuką, dezinfekuoti spiritu. Nepavyksta pastumti odelių? Dar kartą , reikėtų pamerkti rankas į vandenį. Jei tik galite, nekarpykite – šitaip dar labiau skatinate jų augimą.


Šepetėliu nuvalykite nagų dulkių ir odelių likučius, nešvarumus. Jei nagai atrodo pilki, patrinkite citrinos griežinėliu. Paskui pasitepkite kremu.


Nupoliruokite nagus. Nepiktnaudžiaukite šia procedūra: nagas nėra idealiai lygus paviršius, be to, jūs irgi spaudžiate jį nevienoda jėga ir galite traumuoti. Taip pažeistas nagas gali pradėti sluoksniuotis. Pamirškite šiurkščia poliravimo dildę, o švelnią naudokite ne dažniau kaip kas 2-3 savaites.

Jei ketinate lakuoti, nagai turi būti visiškai sausi, be riebalų pėdsakų – nuvalykite minkšto audinio skiaute, suvilgyta lako valikliu ar tiesiog alkoholiu.

Prieš lakuodami jokiu būdu nepurtykite buteliuko: lakas guls nelygiai, atsiras pūslelių ir dryžių. Verčiau patrinkite (pakočiokite) buteliuką tarp delnų – taip daro salonų meistrai. Lakas susimaišys ir sušils, vienodžiau nudažysite.

Pirmiausia užtepkite pagrindą. Jis apsaugos nuo agresyvaus spalvoto lako poveikio (nuo tamsaus ir ryškaus nagas gali pageltonuoti, ypač jei kalbama apie gretai džiūstantį). Be to, lakas ilgiau laikysis.

Kuo plonesnis lako sluoksnis, tuo geriau. Toks lakas ilgiau laikysis, nebus nutekėjimų, nelygių juostelių, greičiau išdžius. Po minutės dar kartą nulakuokite.

Įprastas lakas greičiau sudžiūsta buteliuke ir ilgiau džiūsta ant pirštų, bet ilgiau laikosi. "Express" lakas greičiau džiūsta užteptas, bet greičiau ir atšoka.

Trečią kartą tepkite vadinamąjį apsauginį sluoksnį (parduodamas atskirai) – nagai blizgės, paslėpsite smulkius defektus.


Džiovinimas. Specialų skystį tepkite po keleto minučių, kad nesugadintumėte nulakuoto paviršiaus. Dar geriau – purškiamas džioviklis. Laką galima džiovinti plaukų džiovintuvu ar po vandens srove, bet ji gretai išdžiovins tik viršutinį sluoksnį ir užblokuos lakiųjų priedų garavimą, todėl viduje lakas liks minkštas – didelė tikimybė jį sugadinti.

• Jei sugadinote ką tik užteptą laką, suvilgykite valikliu pirštą ir švelniai tapšnodama pamėginkite išlyginti defektą. Vatos lazdelė padės, jei lakas "išsprūdo" už nago paviršiaus. Jei lakas jau beveik išdžiūvo, teks jį nuvalyti ir pradėti iš naujo.

Jei visuomet buvote netikusi piešėja, lakuokite nagus ne mažyčiu teptuku, pridėtu prie buteliuko, o nusipirkite specialų. Galite net įsipilti lako į plokščią indelį, kad būtų patogiau.


Nagų formą paprasta pakeisti nenaudojant žirklių. Tinkamai lakuodama nagus, gali netgi optiškai suliekninti pirštus:

Trumpi, stori pirštai - nagus dildink taip, kad jų forma būtų kuo pailgesnė. Vis dėlto venk aštrių nagų galūnių, nes atrodysi „fyfiškai”. Idealiausi vidutinio ilgio, apvalios formos nagai.

Kvadratinės formos nagai - kad suteiktum jiems grožio, nulakuok juos spalvingu nagų laku taip, kad iš abiejų pusių liktų dvi siauros nenulakuotos juostelės. Tai optiškai susiaurins ne tik nagus, bet ir delnus.

Ilgi ir kaulėti pirštai - nedaryk siaurėjančios nagų formos, nes taip dar labiau pabrėši šią nagų formą. Mes siūlome išbandyti kvadratinę nagų formą.

Labai trumpi, lūžtantys nagai - tokius nagus labai sunku užauginti, bet nesijaudink dėl to ir negalvok, kad tau tinka tik šviesūs nagų lako atspalviai, tamsesni tonai tikrai neprivers tavo nagų atrodyti dar trumpesniais. Trumpi nagučiai puikiai atrodo nulakuoti įvairiomis spalvomis. Kuo ryškiau juos lakuosi, tuo geriau.


Lakavimas

• Kad nagų lakas kokybiškiau lakuotų, nagų paviršių nuvalyk lako valikliu.
• Nulakuok nagus bespalviu laku.
• Nusilakuok nagus. Iš pradžių lakuok nago vidurį, po to – šonus. Lakavimą pradėk nuo nykščio, nes jis džiūva ilgiausiai.
• Palauk dvi minutes ir užtepk kitą lako sluoksnį. Antro sluoksnio dėka, spalva atrodys vientisesnė. Du sluoksniai – pats tas. Jeigu lakuotum dar daugiau, lakas prarastų atsparumą.
• Jeigu netyčia nulakavai odeles, palauk kol nagai visiškai išdžius (apie valandą). Tada plauk rankas vandeniu ir muilu – lakas turėtų nusivalyti.
• Nulakuok nagus nagų lako kietikliu. Kietinantis lakas gali manikiūro gyvenimą prailginti keliomis dienomis.


    G a i r ė s » Stilius, mada | Grožis | Nagai |