Maisto produktai, kurie žmones daro laimingais





Bananai - jie garsėja kaip geros nuotaikos vaisiai Nr.1, mat bananuose yra yžač daug serotonino. Kitas privalumas: jie padeda nuo streso. Tai nulemia šiuose vaisiuose esanti augalinė medžiaga - katecholaminas. Ji pasirūpina, kad mes išliktume ramūs.

• Ananasai - šis saldus vaisius įeina į laimės produktų dešimtuką, nes jame yra daug serotonino, bei vitamino C, o vitaminas C suteikia žvalumo.


• Aitrioji paprika - kuo aštresnė, tuo daugiau geros nuotaikos. Aitrioji medžiaga kapsaicinas apgaulingai nudegina liežiuvį. Kaip reakcija į nudegimą organizmas skubiai išskiria daug endorfinų(harmonų, darančių mus laimingus), kad sumažėtų tariamas skausmas.

Patarimas: tai pavyksta ir valgant ne tokias aštrias paprikas. Vertėtų prisiminti, kad piknaudžiat aštriais prieskoniais nederėtų.


• Avižiniai dribsniai - jie mūsų nervus aprūpina energija ir suteikia gyvenimo džiaugsmo. Už tai atsakingi juose esantys B grupės vitaminai (B1, B6). Kadangi avižiniai dribsniai priskiriami prie vadinamųjų kompleksinių angliavandenių, jie palaiko pastovų cukraus kiekį kraujyje - tokiu būdu neleidžia svyruoti nuotaikoms.


• Anakardžių riešutai - sauja riešutį kaip mat pakelia nuotaiką. Tuo pasirūpina laimės juosmą sukelianti riešutų medžiaga triptofanas. Smegenys šias amino rūgštis transformuoja į gerą nuotaiką.


• Kakava, šokoladas - pasirodo šokoladas paguodžia sielą. Kur kas stipresnį efektą daro karšta kakava. Čia veikia serotoninas ir gerą nuotaiką skatinanti medžiaga teobrominas.
Atidarę saldainių dėžutę ar šokolado plytelę, pirmiausia patikrinkite, ar geras šokolado aromatas - neturi jaustis jokių cheminių priemaišų, kokoso ar riešutų kvapo. Šokoladas neturi būti pasidengęs “dulkėmis” – toks šokoladas arba pasenęs arba buvo netinkamai laikomas. Šokolade neturi jaustis aštraus riešutų kvapo net ir tuomet, kai jų yra šokolade. Geras šokolado viršus yra blizgus, o jei šokoladas su priedais, jo paviršius turi būti matinis. Jei šokoladas kokybiškas, jį ragaujant, burnoje minkštai ir švelniai tirpsta ant liežuvio.
Atminkit, per daug valgant šokolado, galit susidurti su sveikatos problemomis, be to persivalgius šokolado gali kamuoti košmarai.


• Bulvės - idealus maistas, kai krinta nuotaika ir darbingumas. Priežastis: jose gausu krakmolo, sukuriančio energiją, dėl kurios kūnas gauna naujų jėgų.


• Sūris - pasirodo sūris, geras "nuotaikos taisytojas", kadangi sūriui bręstant susidaro fenilaninai. Jie veikia euforiškai. Kuo ilgiau brandintas sūris, tuo didesnis efektas.


• Kava - idealus gėrimas, kad gerai nusiteikę pradėtume dieną. Kavos pupelėse esantis kofeinas skatina serotonino išsiskyrimą.
Tačiau, reikėtų prisiminti, kad daugiau kaip trys puodeliai per dieną gali paveikti priešingai - mes tampame nervingi.


• Medus - jei praradote pusiausvyrą, pasmaližiaukite medaus. Jo angliavandeniai padeda atgauti pusiausvyrą ir atsipalaiduoti. Geriausiai veikia grynas medus. Beje, medus puikiai padeda nuo nemigos.

Medus stiprina širdį, malšina kosulį, padeda sutrikus virškinimui, jaunina ir gražina. Medus turi daug mineralinių medžiagų, nemažai vitamino A, šiek tiek B grupės vitaminų, aminorūgščių ir enzimų. Meduje yra šie vitaminai: A, B1, B2, B6, C, D, K, P. Meduje esančios lakiosios medžiagos - fitoncidai naikina kai kurias bakterijas ir grybelius, o jame esantis acetilcholinas ir kalis stiprina širdies raumenį, mažina kraujospūdį bei plečia kraujagysles. Yra kaloringas, tačiau lengvai virškinamas (žinoma, jei nepadauginsite).


Per parą patartina suvartoti apie 100g medaus. Šį kiekį suvalgykit per 3-4 kartus. Geriausia medų ištirpinti šiltame (ne šiltesniame nei 40 laipsnių!) virintame vandenyje – tuomet medų lengviau pasisavina organizmas. Medus netinka jam alergiškiems žmonėms, sergantiems cukriniu diabetu (reikėtu pasitarti su gydytoju), viduriuojant (medus skatina žarnyno perestaltiką).


G a i r ė s » Viskas apie emocijas | Įdomybės | Laimė | Maistas |