Meilė - vaistas nuo peršalimo ligų

Pasirodo, laimingi santykiai stiprina imuninę sistemą geriau nei sportas. Harmoningi santykiai ir reguliarus seksas su partneriu padeda geriau veikti hormonams ir sustiprinti imuninę sistemą.

Tokią išvadą padarė sutuoktiniai mokslininkai Dženis Kikolt-Gleiser ir Ronald Gleiser iš Ohajo universiteto. Atlikę tyrimus jie paskelbė, kad santuokinio gyvenimo kokybė įtakoja sutuoktinių sveikatą. Laimingi santykiai teigiamai įtakoja sveikatos būklę – skelbia jų išvada.

Mokslininkų išvados remiasi 90 sutuoktinių porų streso hormonų ir žaizdų gijimo proceso tyrimu. Paaiškėjo, kad tiek vyrams, tiek moterims tarpusavio santykių kokybė įtakoja streso hormonų kiekį kraujyje, o taip pat imuninės sistemos stiprumą.

Aktyvus seksualinis gyvenimas užkerta kelią peršalimo ligoms. Tai nustatė psichologai Karl Čartnetski ir Frensis Brenno iš Pensilvanijos universiteto. Remiantis jų tyrimu, žmonių, kurie mylisi vieną arba du kartus per savaitę, imunoglobulino kiekis kraujyje yra žymiai padidėja. Kito tyrimo, atlikto Bristolio universitete (Didžioji Britanija) išvados skelbia, kad seksualinis aktyvumas – gera infarkto profilaktika. Be to vyrams seksas gerina atmintį ir sumažina insulto riziką.

Seksualinį aktyvumą galima laikyti viena iš sporto formų. Pusvalandis sekso vidutiniškai sunaudoja 350 kalorijų, o tai atitinka 40 minučių bėgimo. Kadangi lytinio akto metu dirba pilvo raumenys, taigi, pagal efektyvumą galima sulyginti 15 minučių sporto treniruoklių salėje. Seksas – pats maloniausias būdas deginti kalorijoms-kartą pasakė Džekas Nikolsonas.

Meilė gražina. Tai sąlygoja sustiprėjęs estrogeno išsiskyrimas. Estrogenas pagerina ląstelių gebėjimą regeneruotis ir įtakoja kolageno gamybą. Estrogeno dėka oda tampa lygi, elastinga, ne taip greitai susidaro raukšlės. Moterų, kurios mylisi bent kartą savaitėje, estrogeno kiekis kraujyje žymiai didesnis nei tų, kurios mėgsta susilaikyti. Tai patvirtino tyrimas, atlikta Amerikos sveikatos institute.


    G a i r ė s » Atrask meilę! | Įdomybės | Imunitetas | Meilė | Peršalimo ligos |