Kelias į širdį – per kairę ausį





Jei planuoji prašyti savo mylimojo ar mylimosios rankos, savo meilės prisipažinimą ištark jiems į kairę ausį; tai gali padidinti tavo šansus išgirsti taip laukiamą „taip“.

 Papildytas straipsnis | Atsiprašymo žodžiai girdimi geriau dešine ausimi

Naujas tyrimas parodė, kad meilės prisipažinimai, anekdotai ar pikti žodžiai geriausiai prisimenami, kai išgirstame juos kaire ausimi, tuo tarpu instrukcijos, nurodymai ir kita su emocijomis nesusijusi informacija geriau įsisavinama per dešinę pusę, rašo timesonline.co.uk.

Visa tai susiję su tuo, kaip mūsų smegenys apdoroja informaciją.

Nors kairysis ir dešinysis smegenų pusrutuliai yra panašios sandaros, tačiau jų funkcijos skiriasi. Kairioji pusė, kaip manoma, yra labiau loginė ir dominuojanti, o dešinioji atsako už vaizduotę, intuiciją, emocijas ir erdvės suvokimą. Kadangi dešinysis smegenų pusrutulis valdo kairę kūno pusę, kairioji ausis, anot kai kurių tyrimų, yra kelias į smegenų dalį, atsakingą už emocijas, o dešinioji ausis – į loginę, neemocinę smegenų dalį.

Tačiau ši taisyklė tinka ne tik ausims. Nustatyta, kad dešinioji akis geriau skiria spalvas, dešinė koja jautresnė kutenimui, kairysis skruostas yra dažniau bučiuojamas, o ir kūdikiai dažniau laikomi kairėje pusėje.

Tai įrodo daugybė psichologinių ir smegenų tyrimų bei tyrimai su pacientais, kurių smegenys pažeistos arba turi struktūrinių pakitimų.

Skirtingi smegenų pusrutulių vaidmenys ryškesni tuose pacientuose, kurie neturi didžiosios smegenų jungties. Tyrimas parodė, kad pacientai, patyrę insultą kairėje pusėje turi daugiau problemų su kalba nei tie, kuriems pažeista dešinioji pusė. Tai nustatė mokslininkai, tyrę abiejų smegenų pusrutulių veiklos paslaptis.


    G a i r ė s » Atrask meilę! | Įdomybės | Meilė |