Kosmetikos priemonės su spanguolių ekstraktu

Spanguolės Lietuvoje žinomos nuo neatmenų laikų. Senovėje šias turtingas vitaminų uogas žmonės naudojo mažakraujystei, avitaminozei bei peršalimo ligoms, o jų lapų nuovirus - radikulitui ir reumatui gydyti. Spanguolės turi daug vitaminų A, P, PP, B1,B2, B6, B9, C ir 25 mineralus (geležies, kalcio, fosforo, kalio, mangano, jodo ir kt. ). Vitaminų ir mineralinių medžiagų gausa uogose naudinga ne tik mūsų organizmui, bet ir odai bei plaukams.

Stresas, miego trūkumas, UV saulės spinduliai, žalingi įpročiai – tai priežastys, kurios didina neigiamą laisvųjų radikalų poveikį: priešlaikinį senėjimą, ląstelių yrimą. Spanguolėse, dar kitaip vadinamose šiaurės citrinose, esantis vitaminas C yra žinomas kaip labai stiprus antioksidantas, saugantis odą nuo laisvųjų radikalų, taigi, ir nuo raukšlių susidarymo. Vitaminas C stiprina odos kapiliarus, padeda išvengti pigmentacijos, gerina odos regeneracijos procesus, šviesina odą. Be to, vitaminas C skatina kolageno, vieno svarbiausio odos baltymo, gamybą, kuris yra labai svarbus odos stangrumui ir grožiui palaikyti.

 Spanguolių nauda organizmui
 Natūralios kosmetikos elektroninė parduotuvė 

Spanguolėse esantis vitaminas C skatina odos medžiagų apykaitą bei stiprina jos funkcijas. Naudojant odos priežiūras su šiuo vitaminu oda tampa skaistesnė ir lygesnė. Vitamino C poveikį padidina vitaminai PP, B1 ir B2, kurių taip pat gausu spanguolėse. Šie vitaminai stiprina odos kapiliarų sieneles, saugo odą nuo išsausėjimo. Tai ypač aktualu žmonėms, kurių yra veido odos kapiliarai yra išsiplėtę – naudojant kosmetikos priemones praturtintas minėtais vitaminais, galima sumažinti veido raudonį. Dar vienas nepakeičiamas vitaminas odai, kurio taip pat gausu šiose mažose raudonose uogose, - tai vitaminas A, kuris atsakingas už odos elastingumą bei apsaugą nuo UV spindulių.

Kosmetikos priemonės su spanguolėmis tinka visiems odos tipams, o ypač žmonėms, turintiems riebią odą, nes uogose esančios aktyviosios medžiagos reguliuoja odos riebalų išsiskyrimą. Kadangi šios uogos turi antiseptinių savybių, todėl kosmetikos priemonės su spanguolių ekstraktu yra puiki priemonė aknei bei spuogams gydyti.

Žiemą kosmetikos priemonės su spanguolių ekstraktu yra nepakeičiama odos priežiūros priemonė, kuomet odą reikią apsaugoti nuo nepalankių oro sąlygų - gausus vitaminų kiekis atgaivina bei pamaitina šalčio nualintą odą. Vasarą taip pat nevertėtų pamiršti odos priežiūros priemonių su spanguolių ekstraktu, nes spanguolių ekstrakte esančios medžiagos puikiai pašalina negyvas odos ląsteles, o tai labai svarbu norint gražiai ir lygiai įdegti. Be to, saulės spinduliai prasiskverbdami į odą naikina kolageną ir ją sausina. Kosmetikos priemonės su spanguolėmis atstato odos drėgmės balansą bei skatina kolageno gamybą.

Spanguolės mūsų šalyje naudojamos jau daugybę metų. Apie jų naudą grožiui ir sveikatai žinota jau seniai. Kosmetikos priemonės su spanguolių ekstraktu puikiai tinka Lietuvos klimato zonoje gyvenančių žmonių odai, kuriai reikia iškęsti šaltas žiemas bei karštas vasaras.

Kosmetikos priemonės su spanguolių ekstraktu - tai miško dovana skubančiam šiuolaikiniam žmogui!

[A t s i u n t ė: Natureja]


G a i r ė s » Viskas apie sveikatą | Verta žinoti | Kosmetika | Oda | Spanguolės | Uogos |