Angliavandenių dieta





Šioje dietoje nėra baltymų, vyrauja angliavandeniai. Draudžiama valgyti mėsą, sūrį, pieno produktus, kiaušinius, žuvį. Iš angliavandenių siūlomi grūdai, rupi duona, bulvės ir kitos daržovės (išskyrus ankštines), vaisiai.

Maistą geriausiai gaminti garuose, troškinti, virti arba valgyti termiškai neapdorotą. Per dieną būtina išgerti 2-3 litrus vandens ir suvartoti ne daugiau kaip 800 kcal. Laikantis šios dietos per savaitę galima numesti iki 5 kg svorio.

Valgiaraštis atrodytų maždaug taip: grūdų košė per pusryčius, daržovių troškinys per pietus, per vakarienę - sojų kokteilis arba avižų dribsniai su sultimis. Tarp valgymų - vaisiai ir šviežios daržovės.


Specialisto komentaras - laikantis šios dietos galima pristigti baltymų, kurie labai svarbūs raumenims. Be to, baltymai (pienas ir jo produktai, liesa mėsa) yra pagrindinis kalcio ir geležies šaltinis. Taip pat, negaunama organizmui reikalingų riebalų, rdėl to gali sutrikti medžiagų apykaita. Riebalai lygiai taip pat gyvybiškai reikalingi organizmo medžiagų apykaitai, kaip ir baltymai ar angliavandeniai. Maždaug 20-30 proc. dienos kalorijų turi būti gaunama su riebalais, o 2/3 šio kiekio turėtų būti augalinės kilmės. Pastebėta, kad kai mažai valgoma baltyminio maisto, didėja osteoporozės rizika, greičiau vysta, raukšlėjasi ir senėja oda.


Papildomi preparatai - kad maitinantis vegetariškai nepritrūktumėte reikalingų maisto medžiagų, papildomai vartokite specialių preparatų. Maisto papildas "Cal 500 Mag 250 Zinc 25" papildo organizmą kalcio, magnio, cinko ir vitamino D atsargomis. Medicininės paskirties produktas "Calcium 500" stiprina kaulinį audinį ir suteikia jam būtino kalcio.


Arbatos receptas - tarp valgymų triskart per dieną išgurkšnokite po puodelį žaliosios arbatos su medumi. Joje gausu vitaminų A, C, K, P, E ir B grupės, taip pat eterinių aliejų ir mineralinių medžiagų: geležies, magnio, natrio, fluoro, jodo, fosforo, net 17 aminorūgščių.

    G a i r ė s » Kaip suplonėti? | Dietos | Dietos | Maistas | Mityba |