Kaip išsirinkti, laikyti ir prižiūrėti lietsargius?
Lietsargių įvairovė labai didelė: ilgi, sulankstomi, vyriški, moteriški, vaikiški, reklaminiai (su firmos logotipais), vestuviniai, golfo, visiškai mažyčiai (telpantys net į teatrinę rankinę), mechaniniai, pusiau automatiniai, automatiniai ir t.t.
Tad, kaip išsirinkti tinkamą lietsargį? iš ties nevertėtų pirkti pirmą pasitaikiusį, o kaip ir kiekvieną daiktą įsigyjant reikėtų išsirinkti sau tinkamą lietsargį:
1. Visų pirma, lietsargis turi jums patikti - pirkite tik Jums gražų lietsargį, juk jį nešiosite būtent Jūs o ne draugė, mama ar pan..
2. Lietsargio spalva irgi labai svarbu. Pasirodo, lietsargio spalva atsispindi mūsų veide. Todėl, jeigu veidas yra linkęs raudonuoti, jokiu būdu nesirinkite raudono, bordinio ar rožinio lietsargio. Jeigu turite blyškų veidą, nepatartina rinktis violetinės, žalios, žydros spalvos skėčio, nes po juo atrodysite kaip vaiduoklis.
Lietsargių įvairovė - įdomūs, keisti, orginalūs ir t.t.
3. Jeigu esate judrus žmogus, rinkitės kompaktišką skėtį. Toks lietsargis neužima daug vietos, susilanksto iki mažiuko, tad troleibuse nebaksnosite niekam šonų :).
4. Vertėtų pirkti tik geros kokybės, taip neteks mokėti dukart.
5. Parduotuvėje nesidrovėkite lietsargį bent 10 kartų išskleisti ir suskleisti. Toks kelių minučių testas padės įvertinti lietsargio būklę. Minėtasis procesas turi vykti lengvai, nestrigti.
5.Pirkdami skėtį, įsitikinkite, ar jis tikrai neperšlampamas.
6. Skėtį galite derinti prie palto, batų, rankinės ar tiesiog, rinktis margą, raštuotą skėtį, kuris bus kaip akcentas prie tamsių rudeninių drabužių ir praskaidrins dieną ne tik jums, bet ir aplinkiniams.
7. Pirkti labai brangų, vardinį skėtį-neverta. Kaip ir pirštinės ar šalikas- skėtis lengvai pasimeta.
8. Pirkdami lietsargį, palaikykite jį rankose, kaip sakoma "pasimatuokite. Nes svarbu, kad lietsargis jums nebūtų per sunkus.
VERTA ŽINOTI:
Sunkesni skėčiai yra patvaresni, geresnė jų konstrukcija.
Patikimo ir visada nuo lietaus apsaugančio skėčio karkasas turi būti iš tvirto plieno.
Patikimiausi yra ilgi, metaliniu kotu ( medinis gali nulūžti ), neperpučiami, apsaugantys nuo vėjo.
Geriausia medžiaga skėčiams poliamidas, poliesteris. Toks skėtis tarnaus 5-7 ir daugiau metų. Šilkinai ir atlasiniai skėčiai laiko ne ilgiau kaip dvejus metus, jie skirti pasipuošti, bet ne apsaugoti nuo kritulių.
Medžiagos patikimumą galima įvertinti labai paprastai: išskleiskite skėtį ir pro jį pažiūrėkite į šviesą, pavyzdžiui, elektros lemputę. Jos neturėtų matytis tik turėtų sklisti pro audinį šviesa.
Nesudedami skėčiai tarnauja ilgiau ir yra geresni, kadangi turi mažiau jungiamųjų konstrukcijų, kurios dyla ir bet kada gali sugesti.
Ant geros medžiagos skėčio neužsilaiko lietaus lašai. Jie nuo kupolo tiesiog nurieda. Tokie skėčiai greičiau ir išdžiūsta.
Jeigu norite įsigyti tikrai gerą skėtį, rinkitės tokį, kurio sudėtyje yra teflono. Ši medžiaga yra atspari vandeniui, greičiau džiūsta.
Apie lietsargio kokybę galima spręsti iš to, kaip tvirtai įsitempusi ir pritvirtinta medžiaga. Geriau, kai ji ne tik prisiūta, bet sujungimo vietos dar sutvirtintos plastmasiniais dangteliais.
Jei esate stilingas žmogus, patariama įsigyti kelis skirtingus lietsargius. Pvz. prie klasikinio stiliaus dalykinio kostiumėlio niekada netiks žaižaruojantis vaivorykštės spalvomis, o prie lengvos, plevėsuojančios vėjyje suknelės juodas ir masyvus.
Lietsargis - puiki dovana.
Vieni iš geriausių lietsargių gamintojų - Prancūzija ir Japonija. Kompanijos vardas žymimas keliose vietose - ant lietsargio rankenos, mygtuko, kupolo dangtelio, o etiketėje parašoma, iš kokios medžiagos jis pagamintas. Jeigu to nėra, reiškia prieš jus - klastotė.
LAIKYMAS
Nedėkit skėčio krepšyje ant dugno, po kitais daiktais, kad nesugadintumėte jo konstrukcijos, ypač jei tai automatinis ar pusiau automatinis lietsargis.
Nelaikykite skėčio drėgno, jį būtina gerai išdžiovinti. Šilkiniai lietsargiai džiovinami neišskleisti, kiti - pusiau išskleisti, kad neišsitemptų lietsargio medžiaga. Jei audinys nebe tamprus, jame atsiranda įdubimai, pro kuriuos ima skverbtis vanduo.
Išdžiūvusį skėtį reikia krestelėti ir medžiagą tvarkingai sudėti aplink lietsargio pagrindą.
Lietsargį retkarčiais vertėtų valyti, nes lietaus vanduo retai būna švarus. Geriausiai pavalyti amoniaku, skiestu vandeniu (100 g amoniako litrui vandens), vandens ir acto mišiniu (1:1) arba minkštu šepetėliu, pavilgytu spirite.
AR ŽINOTE
Senovėje lietsargiai svėrė daugiau nei 2 kilogramus, o jų rankenos ilgis būdavo apie 1,5 metro.
Pirmiausia skėtis buvo naudojamas, kaip apsauga nuo saulės, tik vėliau jis buvo pradėdas naudotis apsaugai nuo lietaus.
Šiuolaikinio lietsargio išradėju yra laikomas, Afrikoje bei JAV gyvenęs išradėjas, Viljamas K. Karteris, kuris 1885 metų rugpjūčio 8 d užpatentavo savos konstrukcijos lietsargį. Tiesa, iš pradžių lietsargis buvo laikomas tik "moterišku" aksesuaru. Ir tik XX a. trečiajame dešimtmetyje konstruktorius H. Hauptas išrado patogią sustumiamą rankeną. Nuo tada, ir "prigijo", kad būtent vyrams skirti tamsūs, vienspalviai, o moterims spalvingi bei margi skėčiai.
XX a. viduryje JAV buvo sugalvota moterišką lietsargį panaudoti ir apsisaugojimui nuo užpuolimo gatvėje: nuspaudus mygtuką rankenoje, užpuoliko pusėn pasklisdavo ašarinės dujos ir įsijungdavo pavojaus sirena.
Egzistuoja pasivaikščiojimų lietsargiai talpinantys du žmones. Juk būna mėgėjų dviese romantiškai pasivaikščioti meilės lietumi...
G a i r ė s » Aksesuarai | Lietsargiai |