Esat.lt facebook'eDantų skausmo priežastys

Aštrus skausmas kramtymo metu tai simptomas, jog dantis yra pažeistas karieso, įskilęs arba danties plomba yra nusidėvėjusi ir neatlieka savo apsauginės funkcijos.

Dažniausios dantų skausmą sukeliančios priežastys:


Dantų kariesas

... tai procesas, kuris išsivysto dėl bakterijų, kurios kaupiasi dantų apnašose. Dantų apnašas tai terpė, kurioje bakterijos kaupiasi, išskiria rūgštį, kuri ardo danties emalį ir danties paviršiuje suformuoja dėmes iš kurių vėliau susiformuoja ertmė. Pažeidus danties paviršių, dantis tampa jautresnis temperatūrų pokyčiams ir prisilietimui. Negydant paviršinės ertmės, bakterijos ardo gilesnius danties audinius ir sukelia stiprų danties skausmą.


Pulpitas

... kitaip vadinamas “nervo” uždegimu, yra karieso komplikacija. Kariozinei ertmei gilėjant, pažeidžiami vis gilesni danties audiniai, ko pasekoje infekcija iš burnos ertmės pasiekia pulpą. Infekcijos sukeltas pulpos uždegimas ir yra vadinamas pulpitu. Pačiam pacientui įtarti pulpitą gali padėti , jei yra šie požymiai:

• Didelė nešvari ertmė dantyje, ūmiai skausminga krapštant ją aštriu daiktu ir ypač ūmiai skausminga tam tikrame taške (“atviras nervas”).
• Savaime užeinantis ilgalaikis vidutinio stiprumo ar stiprus, pulsuojantis skausmas, ypač ramybės būsenoje, vakare arba nakties metu.
• Stipriai išreikštas danties jautrumas į šaltą arba karštą dirgiklį, kuris tęsiasi ilgai net ir po dirgiklio pašalinimo.


Danties įskilimas

... įskilęs danties paviršius gali sukelti danties jautrumą saldžiam arba rūgščiam maistui. Skausmas gali stiprėti kramtymo metu. Tokiu atveju, danties skausmas atsiranda ir praeina, tačiau tai nereiškia, jog tokio danties nereikia gydyti.


Retinuoti (nepilnai išdygę) dantys

... tai pilnai arba dalinai susiformavę, bet dėl įvairių priežasčių neišdygę dantys. Dažniausiai retinuoti būna tretieji krūminiai (protiniai) dantys. Jei šie dantys yra nefunkcionalūs, trukdantys kramtyti, gendantys, keliantys pavojų susirgti dantenų ligomis, tokiais atvejais protinius dantis rekomenduojama šalinti. Kiekvienas atvejis yra savitas, todėl odontologas turėtų pasirinkti Jums tinkamiausią sprendimą. Kiekvienam žmogui simptomai gali būti skirtingi, todėl reikia individualiai įvertinti dantų būklę.


Dantenų uždegimas

... dažniausia dantenų uždegimo priežastis – bakterinės apnašos. Dantenų uždegimas yra chroniška bakterinė infekcija, kuri paveikia dantenas ir aplink dantį esantį kaulą. Dantenų uždegimas pasireiškia kartu su dantenų kraujavimu. Tai gali paveikti vieną ar kelis dantis vienu metu. Esant dantenų uždegimui dantys gali tapti jautresni karštam ir šaltam dirgikliams, sukeldamas dantų skausmą arba netgi dantų paslankumą.G a i r ė s » Dantys • Ligos •
 

Dantys Dantų rekordas - kiek žmogus gali turėti dantų?

Pasirodo, yra sutrikimų, kurie keičia išaugamų dantų skaičių. Vienai šešiolikmetei paauglei iš Sicilijos dantys nebetelpa burnoje. Išdygo net 33 nebereikalingi dantys....

K a t e g o r i j a » Būkime sveikesni
G a i r ė s » Dantys


  Taisyti-papildyti

 Nepamirškite, kad BŪTINA atsižvelgti į savo ligas, tad NEPAMIRŠKITE pasitarti su savo gydytoju, prieš pasinaudojant svetainėje atrastais patarimais!


Reklama!

© 2oo8 Laima&LS | Apie svetainę | Versija mobiliems | Kontaktai | Atnaujinta:

2024-04-25