Vaistažolių mišiniai nušalimams gydyti
Tarkuotų žalių obuolių košelė gydomi nudegimai, nušalimai ir opos. Stipriai sušalus: išgerti 100 g užpilo (10 g gervuogių uogų sumaišyti su 400 g degtinės).
Nušalusias rankas ar kojas tepti kelis kartus per dieną mišiniu, pagamintu iš 20 lašų žibalo ir sumaišyto su 25 lašais pipirmėtės aliejaus. Išteptas vietas apvynioti drobiniu audiniu.
Nušalus reikia gerai, iki sausumo, trinti degtine arba konjaku su druska nušalusias kūno vietas ir leisti nudžiūti.
Morkos skatina odos gijimą ir atsinaujinimą, tarkuotų morkų košelę suvyniokite į marlę ir dėkite ant sunkiai gyjančių, pūliuojančių žaizdų, nušalimo ar nudegimo vietų, paskui jas apriškite.
Jei nušalimas nestiprus ir įvyko visai neseniai, nušalusią vietą būtina nedelsiant ištrinti sniegu, kol atsiras paraudimas ir šilumos pojūtis.
Išvirti 150 g salierų 1 litre vandens, šiek tiek atšaldyti (tiek, kad galima būtų įkišti ranką), įmerkti į nuovirą nušalusią kūno dalį ir ją ten laikyti, kol nuoviras atšals. Po to nušalusią galūnę įmerkti į šaltą vandenį, ją nusausinti ir ištepti kiškio arba žąsies taukais. Nakčiai taukus kruopščiai įtrinti ir užsimauti šiltą pirštinę (jeigu nušalusi ranka) arba kojinę (jeigu nušalusi koja).
Esant bendram kūno nušalimui: ligonį paguldyti į vonią su 25 ? temperatūros vandeniu. Pilant karštą vandenį per 15-20 min. padidinti temperatūrą iki 36-37 ?. Palaikant tokią vandens temperatūrą, daryti energingą viso kūno masažą. Kai normalizuosis kūno temperatūra ir pulsas, ligonį reikia išimti iš vonios, sausai nušluostyti, paguldyti į lovą ir apdėlioti šildyklėmis.
Įtrinti nušalusias vietas tarkuotu svogūnu.
Apšalus. Sudrėkinti minkštą audinį šiltame vandenyje ir lengvai nuspausti. Uždėti ant apšalusios vietos, ant viršaus uždėti polietileno plėvelę, ant jos - vatą ir gerai apibintuoti. Kompresą laikyti 6-8 valandas.
Puslapiai: 1 | 2 |
G a i r ė s »
Liaudies medicina gydant ligas Esant nedideliems negalavimams, iš ties nevertėtų iš karto griebti gerti tabletes, kartais vertėtų pasidomėti liaudies medicina. Tačiau visuomet BŪTINA pasitarti su savo gydytoju, prieš pradedant vartoti augalus.. Liaudiški patarimai kaip gydytis žemuogėmis Nemalonų burnos kvapą galima pašalinti skalaujant burną susmulkinta antžemine žemuogių dalimi, surinkta žydėjimo metu. 4-5 šaukštus žaliavos užplikyti 1 litru verdančio vandens ir palaukti.... Liaudiški patarimai Tulžies akmenligės gydymui Tulžies akmenligei gydyti - imti po 100 gr. ajerų šaknų bei mėtų lapų ir 75 gr. kukurūzų purkų. 2 valg. šaukštus mišinio suberti į termosą, užpilti 2 stiklinėmis verdančio vandens.... | Vaistažolių mišiniai atminties stiprinimui Atminties stiprinimui - 1 valgomąjį šaukštą šalavijo lapų užpilti 1 stikline verdančio vandens, 15 min. pakaitinti karšto vandens vonelėje, 30 min. palaukti, perkošti ir.... Vaistažolių mišiniai organizmo stiprinimui Organizmui stiprinti - šaukštą džiovintų, susmulkintų žemuogės lapų užpilti stikline verdančio vandens. Po 2val nukošti ir vartoti po 1/2 stiklinės 3-4 kartus per dieną prieš valgį.... Liaudiški patarimai kaip gydytis valgomuoju svogūnu Skaudančiai gerklei ir peršalus vartojamas toks mišinys: 2 svogūnai sumaišomi su 2 šaukštais medaus ir palaikoma per naktį. Išoriškai vartojami kompresai, kurie valo žaizdas, padeda pasišalinti rakštims, gydo ausų skausmą... |