Esat.lt facebook'e



Vaistažolių mišiniai nušalimams gydyti

• Tarkuotų žalių obuolių košelė gydomi nudegimai, nušalimai ir opos.

• Stipriai sušalus: išgerti 100 g užpilo (10 g gervuogių uogų sumaišyti su 400 g degtinės).

• Nušalusias rankas ar kojas tepti kelis kartus per dieną mišiniu, pagamintu iš 20 lašų žibalo ir sumaišyto su 25 lašais pipirmėtės aliejaus. Išteptas vietas apvynioti drobiniu audiniu.

• Nušalus reikia gerai, iki sausumo, trinti degtine arba konjaku su druska nušalusias kūno vietas ir leisti nudžiūti.

• Morkos skatina odos gijimą ir atsinaujinimą, tarkuotų morkų košelę suvyniokite į marlę ir dėkite ant sunkiai gyjančių, pūliuojančių žaizdų, nušalimo ar nudegimo vietų, paskui jas apriškite.

• Jei nušalimas nestiprus ir įvyko visai neseniai, nušalusią vietą būtina nedelsiant ištrinti sniegu, kol atsiras paraudimas ir šilumos pojūtis.

• Išvirti 150 g salierų 1 litre vandens, šiek tiek atšaldyti (tiek, kad galima būtų įkišti ranką), įmerkti į nuovirą nušalusią kūno dalį ir ją ten laikyti, kol nuoviras atšals. Po to nušalusią galūnę įmerkti į šaltą vandenį, ją nusausinti ir ištepti kiškio arba žąsies taukais. Nakčiai taukus kruopščiai įtrinti ir užsimauti šiltą pirštinę (jeigu nušalusi ranka) arba kojinę (jeigu nušalusi koja).

• Esant bendram kūno nušalimui: ligonį paguldyti į vonią su 25 ? temperatūros vandeniu. Pilant karštą vandenį per 15-20 min. padidinti temperatūrą iki 36-37 ?. Palaikant tokią vandens temperatūrą, daryti energingą viso kūno masažą. Kai normalizuosis kūno temperatūra ir pulsas, ligonį reikia išimti iš vonios, sausai nušluostyti, paguldyti į lovą ir apdėlioti šildyklėmis.

• Įtrinti nušalusias vietas tarkuotu svogūnu.

• Apšalus. Sudrėkinti minkštą audinį šiltame vandenyje ir lengvai nuspausti. Uždėti ant apšalusios vietos, ant viršaus uždėti polietileno plėvelę, ant jos - vatą ir gerai apibintuoti. Kompresą laikyti 6-8 valandas.

Puslapiai: 1 | 2 |

G a i r ė s »

 

Vaistažolių mišiniai nuo kosulio Vaistažolių mišiniai nuo kosulio

Pradėjus kosėti, gerkite karštą pienu su medumi ir česnaku. 200g naminio pieno (deja parduotuvinis prastas pasirinkimas :( ) pakaitinkite iki 40 laipsnių, ištirpinkite jame nubrauktą šaukštą medaus, šaukštelį trinto česnako ir mažais gurkšneliais išgerkite...

Liaudiški patarimai kaip gydytis rugiagėle Liaudiški patarimai kaip gydytis rugiagėle

Akių uždegimą gydo rugiagėlių žiedų užpilas - 1 valgomąjį šaukštą žiedų užpilti stikline šalto vandens, palaukti 6 val. 2 valgomuosius šaukštus sausų susmulkintų rugiagėlės žiedų....

Liaudiški patarimai kaip gydytis kaštonais Liaudiški patarimai kaip gydytis kaštonais

Kaštonų vaisius sumalkite į miltelius, sumaišykite lygiomis dalimis su kiaulės taukais ir užtepkite plonu sluoksniu ant juodos duonos riekės. Šį sumuštinį pridėkite ant gydomos skaudamos vietos ir šiltai apriškite, geriausiai tokius kompresiukus daryti prieš e..

Liaudiški patarimai kaip gydytis juodaisiais serbentais Liaudiški patarimai kaip gydytis juodaisiais serbentais

Susirgus gripu - 1 saują susmulkintų juodojo serbento šakelių užpilti 4 stiklinėmis vandens. Virti 5 min., po to ant silpnos ugnies - dar 4 valandas. Nakčiai išgerti po 2 stiklines šilto nuoviro. Ligos metu gydymą pakartoti 2 kartus...

Liaudiški patarimai kaip gydytis saldymedžiu Liaudiški patarimai kaip gydytis saldymedžiu

1 valgomą šaukštą saldymedžio šaknies sumaišyti su 1 valgomu šaukštu ramunėlių žiedų. Užplikyti 2 stiklinėmis verdančio vandens. Pakaitinti 15 min. verdančio vandens vonelėje. Palikti 30 min. prisitraukti, perkošti. Vartoti segant alergine sloga po 0,5 stiklin..

Liaudiški patarimai Mėšlungio gydymui Liaudiški patarimai Mėšlungio gydymui

Dažnai kamuojant kojų mėšlungiui. 100 gr. bitkrėslės užpilti 0,5 litro degtinės, 10 dienų palaikyti tamsioje šiltoje vietoje ir po to perkošti. Gautu antpilu įtrinti skaudamas vietas....

  Taisyti-papildyti

 Nepamirškite, kad BŪTINA atsižvelgti į savo ligas bei naudojamus vaistus, tad NEPAMIRŠKITE pasitarti su savo gydytoju, prieš pasinaudojant svetainėje atrastais patarimais!



© 2oo8 Laima&LS | Apie svetainę | Versija mobiliems | Kontaktai | Atnaujinta:

2023-09-11